7 Haz 2017

İş kazandıran Mülakat TüyolarıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, iş dünyası istihdam arttırma atağına geçti. MÜSİAD iftarında iş adamlarına “Tüm cesaretinizle yatırım yapın” mesajını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üretin, ihracatı zorlayın, istihdamı arttırın. Böylece siz de kazanın, ülkemiz de kazansın” dedi.  

Böylesi bir istihdam seferberliğinin büyük bir fırsat olduğunun altını çizen AL Danışmanlık Genel Müdürü, Marka Yönetimi ve İnsan Kaynakları Danışmanı Ayşen Laçinel, iş başvurusunda iş kazandıran 8 altın kurala ilişkin şunları söyledi:İş kazandıran mülakat tüyoları nelerdir?


1) Cv’ni özenle hazırla. Yeteneklerin, ilgi alanın ve gerek öğrenci, gerek çalışan olduğunda bulunduğun ortama neler kattığını belirt.

2) Cv’de, güler yüzlü bakımlı ve kıyafeti de özenli bir profil fotoğrafı kullan.

3) Cv’ni mutlaka, açıklayıcı bir ön yazı ile gönder. Ön yazında, neden bu şirketi seçtiğin, ne kadar istekli olduğun ve kendini nasıl bu işe hazırladığın belirtilsin.

4)Mülakata davet edildiğinde, görüşmeye 20 dakika erken git ve mutlaka şirket hakkında araştırma yaparak gitmiş olun. Özetle, şirketin ürün ve hizmetleri ile pazardaki yerini araştır.

5)Başvurduğun pozisyonu ve aranan özellikleri iyi öğren, aranan özelliklerde yetkinliğin deneyimin olduğunu açıkla. Kararında konuş, ne uzun ne kısa olsun.

6)Kıyafetinin başvuru yaptığın kuruma, değerlerine, uygun olmasına özen göster. Hatta, aksesuarını ( kravat, eşarp..) kurum renklerinden seç.

7) Mülakatta beden dili ile jest ve mimiklerini doğru yönet. Pozitif bir iletişim kur. İletişime kapalı olma.

8)Maaş beklentin sorulduğunda, kurumsal ücret politikasına saygı duyacağını, iş performansına güvendiğini söyle. Kurumun ve yöneticilerin sana katacakları, senin de enerjin eğitim ve istekliliğinle harika iş sonuçları olacağına inandığını belirt.

*basın bultenidir.

Arabalar 3 Filmi Oyuncakları

Arabalar 3 Filmi Oyuncakları

Merhaba,

Şimşek McQueen sevenler el kaldırsın :) Ooo bir sürü el :) Siz mi yoksa oğlunuz mu seviyor hadi dürüst olun :)

Bugün kendimde bir neşe görüyorum ki sormayın. Allah neşemizi hiç eksik etmesin. 2 gün sonra okullar bir eğitim ve öğretim yılının daha sonuna gelecekler. Çok çalıştı çocuklarımız güzel bir tatili hak ettiler bence. Bu yıl benim için de çok iyi geçti. Önceki sene büyük bir öğretmen problemimiz vardı, bu sene öğretmen değişikliği yaptık ve oğlum da, ben de çok rahatladık. 

Ben şimdi size son zamanlarda ki modern anneler gibi, aman sakın hediye almayın, aman sakın karnesi iyi diye olayı abartmayın falan demeyeceğim. İşin çok cılkını çıkarmadan biraz mutlu edin çocukları gitsin. 

Mesela Şimşek McQueen'in Arabalar 3 filmi 16 Haziran'da, yani karneden bir hafta sonra vizyona girecekmiş. Seviyorsa ona götürün. Sinemada çocukların en sevdiği şeylerden olan, içecek, mısır ve dondurma üçlüsünden de ısmarlayın, hem de o daha istemeden şaşırsın. Sonra da eve döndüğünüzde masasının üzerinde bir paket bulması için önceden hazırlık yapın. Paketin içinde de Arabalar 3 oyuncakları olsun. Nasıl mutlu olacağı az çok gözümün önünde canlanıyor.


Şimşek McQueen
Arabalar 3 filmi oyuncakları bir süredir Toyzz Shop'da kampanyada. Bizde geçtiğimiz ay hem Ege hemde Efe için filmin reklamını gördükten sonra oradan sipariş vermiştik. Efe ile rutin sabah oyunumuzda çok severek oynuyoruz. Sinemanın önünden geçerken de kaç gün kaldı filme diye sormadan duramıyor.


Toyzz Shop araba 
Kısmet olursa bende onlarla gidip seyredeceğim. Zaten neredeyse yıllardır sinemada sadece çocuk filmleri izliyorum. Filmi izleyince onu da yazarım. 

Oyuncaklarını ise sizde Toyzzshop'dan alabilirsiniz. Kargo zaten çok hızlı geliyor. Karne zamanı olduğu için tüm siparişlerde kargo ücreti yok. 14 günde koşulsuz iade var. Kredi kartı ve havale/eft siztemi ile ödeme yapabiliyorsunuz. 

Bir başka yazıda görüşmek üzere

Sevgiler

Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...