7 Tem 2013

EGE'NİN DİŞİ DÜŞTÜ

Daha küçük olduğu halde bir süredir Ege'nin ön dişlerinden biri sallanıyordu. Yaklaşık 2.5 yaşındayken ağzını koltuğun sert yerine vurmuştu ve kanamıştı. Doktora gittiğimizde bir şeyi yok demişlerdi ama son bir kaç aydır ciddi biçimde sallanmaktaydı.

Son gittiğimiz doktor ön iki dişin köklerinin eridiğini, her an düşebileceğini söylemişti ve nerdeyse üstün bir çaba ile dişi korumaya almıştık. Öyle ki zavallı çocuğa ön dişlerini kullanmaması için sürekli müdahale ediyorduk. Ta ki düne kadar..

Dün havuz kenarındayken şezlonga vurunca olan oldu. Diş kanama yaptı. Tabi bende hemen panik. Babasını aradım hemen gel galiba diş düşecek diye. Çocuk benim paniğimden havuzda kucağımda uyuya kaldı.

Babası geldiğinde de beraber markete gittiler ve kek almışlar. Keki ısırdığında dişi kekin üzerinde kalmış :)Yaşı küçük olduğundan ve internette yaptığım araştırmalar neticesinde yerine diş tutucu konulması gerektiği fikrine vardım ve bu sabah onları diş doktoruna gönderdim. Doktor şehir dışında olduğu için pazartesiye kaldı. Bakalım neye karar verecek.

İnşallah yeni dişi hemen gelir

Herkese sevgiler
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...