21 Mar 2018

Öykülerle İnsanları Yönet Kitap YorumuMerhaba,

Nasılsınız? Yeni bir kitap yorumu ile sizlerleyim. Kitabımız Minval Yayınları tarıfından yayımlanan Vedat Kızlıer 'e ait "Öykülerle İnsanları Yönet " kitabı.

Kitabımız, öykülerle, yaşanmışlıklarla, bilge insanları sözleri ile insanları kişisel gelişim konusunda insanlara bilgiler veren bir kitap. Normalde kişisel gelişim kitaplarını pek sevmem ve okumam. Bunun nedeni, insan doğasının tabanda aynı olmasına karşın, mekan , zaman ve yaşanmışlıklar nedeni ile farklı olması. Bu nedenle hiç bir kişisel gelişim kitabının tam reçeteyi verdiğine inanmıyorum. 

Öykülerle İnsanlarla Yönet kitabı bize reçete vermekten, şunu şöyle yap, böyle yap gibi öğütler vermekten uzak. Beden dili, Etkili İletişim, Çatışma Yönetimi, Duygusal Zeka, Liderlik, Stres yönetimi, Motivasyon, İş,aile,dostluk ana başlıkları altında hem bilgi veriyor hemde öykülerle okuduğunuzu daha iyi anlamanızı sağlıyor. Ayrıca bölüm sonlarındaki testlerle kendinizi daha yakından tanıyorsunuz.

Öykülerle İnsanları Yönet kitabı ilk satırından itibaren sizi içine alıyor. Kitap arkasındaki bir paragraf o kadar hoşuma gitti ki, işte bir çok kişinin neden bu kadar bencil ve bilmiş olduğunu son cümle de bulmak mümkün.
" Eğer herşeyi bilmeyenlerdensen aramıza hoş geldin... Eğer her şeyi bilenlerdensen yine aramıza hoş geldin. Çünkü bilmediğin o kadar çok şey var ki..."

Herkes herşeyi bildiğini düşündüğü için dünya böyle. Çatışmaların ve anlaşmazlıkların çıkış nedeni bu.
"Başarıyı, otomobilimizin ve maaşımızın büyüklüğü ile değil, insanlığa hizmetimizin ve insanlarla ilişkimizin niteliği ile değerlendirmeliyiz. " Dr. Martin Luther Kingn


Bir çok insan kendini sahip oldukları ile değerlendiriyor. Tabi insanlarda karşılarındakin aynı şekilde. Ye kürküm ye devri son sürat devam ediyor anlayacağınız. Oysa kitapta kazlar ile ilgili bir bilgi var ki, keşke insanlar kaz gibi olsa dedirtti bana :)

Kitap 215 sayfa. Alın okuyun. İnanın pişman olmazsınız.

Bir başka yazıda görüşmek üzere

Sevgiler
Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...