1 Kas 2013

BEBEKLER İÇİN MEYVE PÜRESİ

Merhaba,

4. aydan bazende 6 aydan sonra ek besinlere geçmek gerektiğini bilmeyeniniz yoktur. Efe Deniz'e her gün yaptığım zaman zaman ekleme ve çıkartmalar yaparak mevsim meyveleri ile hazırladığım meyve püresi tarifini ek besinlere başlayacak annelere örnek vermek amacıyla oluşturdum.

Ek besinlere başlandığında ilk defa yedireceğiniz her besini az miktarda verin ve üç gün yeni bir gıdaya başlamayın. Bu şekilde çocuğunuzun neye alerjisi olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Meyve püresini öğle yemeğinden önceki dönemde mesela sabah 10 gibi yada akşam yemeğinden önce akşam 16.00 gibi yedirebilirsiniz. Muz bazı çocuklarda kabızlık yapabilir o nedenle gün aşırı vermenizi tavsiye ederim.Malzemeler

1/2 elma
1/2 muz
3-4 dilim mandalina

Mandalinaların suyunu sıkın. Muz ve elmayı doğrayın. Hepsini blendırdan geçirin.

Cam rende kullanmak daha sağlıklı elmaları rendeleyip muzu çatalla ezebilir ve o şekilde yedirebilirsiniz.


Afiyet olsun
Şafak

KAHVE BAHANE... HEDİYELEŞME ETKİNLİĞİ...Merhaba,

Son günlerde bir çok blogda etkinlik düzenleniyor. Türk kahvesini keyifle içen hele bir de yanında fal bakan olursa bayılan biri olarak Cansanat'ın düzenlediği kahve etkinliğine bayıldım. Eğer sizde benim gibi bir kahve sevenseniz sizi de bekliyorum :)


Sevgiler
Şafak


KASIM AYINDA FİLMLER AĞLATACAK

Son yıllarda gerçekten başarılı Türk filmleri izliyoruz. Kasım ayında ise filmler ağlatacak herkesi. Bu ay vizyona girecek iki film var ki ben ikisinin de fragmanlarında hüngür hüngür ağladım. Aslında çok zor ağlayan biriyim ama ne bileyim içim bir tuhaf oldu.

İlki başrollerini Beren Saat,  Uğur Yücel ve Ayça Bingöl'ün paylaştığı "Benim Dünyam"2 yaşında geçirdiği bir hastalık nedeniyle hem kör, hem sağır hemde dilsiz olan bir kızla, ona inanarak onsekiz yılını ona adayan öğretmenin hikayesi. Bu film bugün vizyona giriyor. En kısa sürede izlemeyi umut ediyorum.

Fragmanını izlemek için buraya  Tık Tık

Bir diğeri ise 29 Kasım'da vizyona girmesi planlanan, Çağan Irmak'ın yönettiği, başrollerini Öyle bir geçer zaman ki dizisinden tanıyıp sevdiğimiz Aras Bulut İynemli ile Aslı Enver, Sumru Yavrucak, Zuhal Gencer, Deniz Celiloğlu gibi sevilen sanatçıların paylaştığı "Tamam mıyız?"


Filmde en zor zamanlarında birbirine destek olan iki arkadaş, İhsan ve Temmuz'un hikayesi anlatılıyor.

Fragmanını izlemek isterseniz buraya Tık Tık

Her iki filme de bol gişeler diliyorum.

İyi seyirler

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...