26 Oca 2017

Lidya Grup Amerika'dan ödülle döndü
Baskı sektörün lideri Lidya Grup, 17 ile 20 Ocak tarihleri arasında Amerika’da düzenlenen teknoloji şöleninde ülkemizden davet edilen şirket oldu. Merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan baskı sektöründe dünya devi Efi’nin gerçekleştirdiği organizasyona, dünya genelinde 4 binin üzerinde teknolojinin önde gelen isimleri ve marka temsilcileri katıldı. Lidya Grup, organizasyonda ‘2016 Yılı En İyi İş Ortağı Ödülü’ nü alan tek firma oldu.

Etkinliğe damgasını vurdu  

Türkiye’yi temsilen katılan Lidya Grup’tan Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sevim Yenici Öz, Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz ve beraberindeki heyet, sektördeki son teknolojileri ve trendleri yerinde inceleme fırsatı buldu. Son bir yılda gösterdikleri başarı nedeniyle etkinlik sırasında ilgi odağı olduklarını ve Efi Avrupa Başkanı ile özel bir toplantıda buluştuklarını kaydeden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi:

“Efi ile Lidya Grup’un işbirliği, yaklaşık bir yıl önce başladı. İşbirliğimizin ilk yılında, Amerika’da katıldığımız etkinlik sırasında, ‘2016 yılı en iyi iş ortağı ödülü’ nü alan tek firma olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. 2017 yılına başarılı projelere imza atarak giriş yaptık, önümüzdeki günlerde yeni anlaşmaları açıklayacağız” dedi.

Türkiye, bölgesinde stratejik ülke konumundadır

Türkiye’yi, bulunduğu coğrafyada stratejik ülke olarak konumlandırdıklarını kaydeden Efi’nin üst düzey yetkilileri, pazarda ciddi bir potansiyelin bulunduğunu söylediler. Lidya Grup ile yaptıkları işbirliğinin ardından ülkemizde atağa geçtiklerini anlatan Efi yetkilileri, “Lidya Grup işbirliği, bize heyecan verdi. Yaklaşık bir yıl önce başlayan işbirliğimizi, geçtiğimiz yıl büyümeyle kapattık. 2017 yılı da, büyümenin devam edeceği bir yıl olacaktır” açıklamasını yaptılar. Dünya devi global markaların, girdikleri yeni pazarlarda güçlü partnerlerinin olmasının başarının anahtarı olduğunu anlatan Efi üst yönetimi, ülkemiz pazarında elde ettikleri başarıyı, sektöründe pazar lideri olan Lidya Grup ile yaptıkları iş ortaklığıyla gerçekleştirdiklerini sözlerine eklediler.*Basın Bültenidir.

Bir Süredir Uzağım

Herkese merhaba,

Bir süredir blogumdan uzak kaldım. Yazacak çok şey vardı ama yazacak halim yoktu diyelim. Bir süredir, sosyal medyadan uzak durduğumu bilenler bilir. Bunun sebebi bazı şeylerin artık çok sıkıcı gelmeye başlaması. Gün geçmiyor ki, biri birine laf sokmasın, kendini övmesin, birilerini aşağılamasın. Hükümetin ne yapacağı, insanlar şeriat mı istiyor, cumhuriyet mi istiyor kavgaları. Evetçiler, Hayırcılar.... Birbirine üstün çıkmaya çalışan insanlar.

İşin komik ve üzücü tarafı, bunu yaparken her iki tarafta birbirinin aklını aşağılamaya devam ediyor. Bizi ayrışmanın parçalayacağını hala anlayamamış olmamız çok üzücü.

Bu yazıyı yazarken yazdım yazdım sildim. Çünkü olayları benim gibi gören kişi sayısı çok az. Ben bir anne olarak çocuklarımın dünyadaki yaşamlarının ve edebi hayatlarının engelleyemediğim insanlar yüzünden kararmasını istemiyorum.Dinimi en doğru şekilde ben öğretebilirim çocuklarıma. Başka güçlerin, cemaatlerin, tarikatların, aşırı dincilerin etkisi altında büyüsünler istemiyorum.

Umarım o günleri görmek zorunda kalmayız. İnşallah Cumhuriyetimize ve vatanımıza bir şey olmaz. Yeni bir Kurtuluş savaşında kenetlenebileceğini sanmıyorum çünkü yeni Türkiye dedikleri şeyin...

Tek içimi ferah tutan şey, eğer kötü günler yaşanırsa, benim buna hiç etkim olmayacak.

Yakında güzel yazılarımla tekrar dönmeyi istiyorum. Umarım kendimi toparlar ve tekrar yazmaya başlarım.

Kendinize iyi bakın, Allah Hayırlı kişilerle karşılaştırsın hepimizi

Sevgiler
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...