18 Şub 2016

Tamam Kabul Orta Yaşlıyım Artık

Merhabaaa,

Niye böyle bir başlık atmış ki demeyin. Bazı şeyler gerçek. Biz insanlar her ne kadar hissettiğim yaştayım desek de, gerçek olan bir vücut yaşı olayı var ortada. Bende geçtiğimiz cumartesi 42 'yi bitirip 43 den gün almaya başladım.

Bu sene doğum günüm bol sürprizli, beklemediğim insanlardan tebrikli geçti. Her ne kadar zaman zaman çekilmez biri olsam da güzel insanlar biriktirmişim hayatımda.

Hayatımın her devresinde, hayatıma giren iyi yada kötü olaylar yaşatan herkese teşekkür etmek istiyorum demek isterdim ama gönül el vermiyor :)

Güzellikler yaşatan herkese onlar için teşekkür ediyorum gerçekten iyi ki bir şekilde yollarımız kesişmiş.

Beni üzen herkese de diyorum ki; ben hesap tutmam, beddua etmem.  Allah'a bırakırım, o benden daha adil çünkü. Zaman içinde de görüyorum. Bazen bir dost sohbetinde, bazen bir sosyal medya paylaşımında.

Ay ne sıkıcı yazı oldu. Şu ana kadar okumaya dayandıysanız doğum günümde yaşadığım güzelliklerden bahsedeyim.


Öncelikle benim canım kocam beni bu sene çok şaşırttı. Doğum gününüm olduğu gün Fatma'nın etkinliğindeydim. Baktım bir iyi ki doğdun şarkısı çalıyor. Mekanda başka birileri de vardı, vaay dedim birinin daha doğum günüymüş. Amanınn pasta bana doğru geldi. Eşimin sürpriz yapacağını hiç düşünmemiştim. Tolga beyden denilince çok şaşırdım.


Ardından bir saat geçti hoop bir çiçekçi. O da eşimden ben tabi şok. Herkese de karanfil verdiler, yok artık dedim bunu da o yapmamıştır herhalde. Ama ondanmış :)


Çok duygulandım gerçekten. Akşam eve geldim. Hani yemek yeriz falan yapmışlardır bir şeyler. Tek yemek makarna :))) Dışarı çıkarız diye düşünmüş ama çok yorgun olduğum için olmadı.


Ama ne yapmışlar, canım Ege'mle pasta yapılmış benim için. Kekinden süslemesine hepsi onların eseri. Bir de üçünden hediyeler. E artık o gece ne kadar mutlu yattım siz tarif edin.

İyi ki varlar, iyi ki hayatımdalar. Her ne kadar zaman zaman bunalıyor, kendimi hiç bir şeye tam olarak yetişemiyor hissediyorsam da onlar olmasa hayat benim için çok boş olurdu.

Bu doğumgünümde ilk defa bu kadar tebrik aldım ayrıca. Bu da beni çok mutlu etti. Birilerinin sana zaman ayırması, seni değerli görmesi çok güzel. Yani resmen facebook iyi ki var :))

Hayat bize ne getirirse getirsin, ister sevinç ister üzüntü. Yaşamaya her daim değer.

Seneye bakalım neler olacak hayatımda. Tek istediğim, hak ettiğimi yaşamak....

Sevgiler
Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...