22 Mar 2021

Hamilelik ve Anne Olmak

 


Hamilelik ve annelik pek çok kadın için dünyanın en eşsiz duygularından biridir. Hamile olduğunu öğrendikten sonra bir yandan bebeğini kucaklamak için sabırsızlanan anneler diğer yanda pek çok soruyla karşı karşıya kalır. Hamilelik ve annelik deneyimi hakkında merak edebileceğiniz her soruyu cicicocuk.com rehberliğinde cevaplayarak doğum öncesi ve sonrası süreçlerini çok daha rahat geçireceksiniz! 


Anne ve Bebek İlişkisine Dair Merak Ettiğiniz Her Şey!Annelik kadınlar için hamile olduğunu öğrendiği ilk andan itibaren başlar. Hamile kadınlar artık sadece kendisi için değil bebeği için de yaşadığının farkındadır. Heyecan verici olduğu kadar birçok şey öğrenmeyi de gerektiren annelik serüveni artık başlamış demektir. Hamilelik sürecini doğru bir şekilde yönetmek, gereksiz endişeleri bir kenara bırakmak ve riskli durumların farkında olmak anne ve bebek sağlığı için oldukça önemlidir. Bu doğrultuda hamilelik süreci, doğum ve doğum sonrası ile ilgili annelerin bilmesi gereken bazı şeyler vardır.


Hem hamilelik hem bebek gelişim sürecini takip etmeye çalışan anne adaylarının kafasında belirli soru işaretleri oluşması oldukça normaldir. Hamileliğin ilk anlarında kurulan anne ve bebek arasındaki bağ, gebelik ilerlemesiyle birlikte güçlenmeye devam eder. Annenin yedikleri, kalp atışı, kokusu, sesi ve hatta içerisinde bulunduğu ruh hali bile anne karnındaki bebek tarafından hissedilir. Bebek annesini sesi ve kokusundan tanır. Bu ikiliye bir de annenin kalp atışının eklenmesi, bebeğin kendini güvende hissetmesini sağlar. Anne ve bebek arasında bebek daha anne karnındayken kurulan bu bağ, bebeklerin gelişim sürecini olumlu yönde etkiler. 
Anne Çocuk Rehberi


Bilinçli bir anne olmak hem bebeğin hem annenin sağlığı için oldukça önemlidir. Hamilelik, doğum, bebek gelişimi, bebek sağlığı ve annelik konularında doğru kaynaklardan doğru bilgiler almak bu süreçleri daha kolay ve başarılı geçirmenizi sağlayacaktır. Annelik süreci sadece bu dönemlerle de sınırlı kalmaz. Her anne elbette çocuğunun tüm gelişim dönemlerindeki tüm sorularına yanıt verebilmek ister. Erken çocukluk ya da ergenlik dönemleri de dahil. Annelik deneyiminizin tamamında uzmanlarıyla yanınızda olan Cicicocuk, hamilelik öncesi, hamilelik, doğum, doğum sonrası, yeni doğan, erken çocukluk ve çocukluk dönemlerine dair tüm soruların yanıtlarına ulaşabileceğiniz bir platformdur. 


Anne ile çocuk arasında başarılı iletişim kurulması çocuk gelişimine önemli katkılarda bulunur. Sağlam bir temele oturtulan anne çocuk ilişkileri çocuğun psikolojik ve fiziksel sağlığını olumlu yönde etkiler. Bu doğrultuda anne çocuk ilişkisini hamilelikten ergenliğe kadar detaylarıyla inceleyen anne çocuk rehberi, anneler için oldukça geliştirici bir kaynaktır. Cicicocuk.com, anne çocuk ilişkilerini sağlam bir temele inşa etmeye yardımcı olan en önemli bilgileri sizlerle paylaşıyor! 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...