18 Haz 2014

HAYAL ETMEKTEN VAZGEÇMEYİN!..

Herkese merhaba

Mucizelere inanır mısınız?  Peki ya kilometrelerce uzaklıkta yaşayan fiziksel olarak hiç dokunmadiginiz bir  insanın yüreğinize dokunduğu oldu mu?  Tuhaf bir şekilde, yaşadığınız bir olayın sonrasında size yazdığı satırlar gözlerinizin dolmasına neden oldu mu?

Benim dün gece oldu. Nasıl mı?   Önce sizinle bir yazı paylaşacağım sonra nedenini anlatacağım. 


Uzakta bir yerde bir yıldız kaydı, dilek tut dedim ama o kadar yoğundu ki beni duymadı bile, bu aralar hem çocuklar hem de kendi işleri pek bir koşuşturma içinde. Halbuki bilseydi ben onun gelecekteki eviydim eminim bu durumu atlamaz tutardı dileğini diye içinden geçirdi yeni yapılan güzel ev kendini bize tanıtırken: 
 Çok büyük olmasa da güzel bir bahçem var hem de çok güzel. Ev sahiplerim isterse çiçeklendirir, isterse sebze ekerler. Hissediyorum ki çocukları var onlar için salıncak bile koyabilirler bir köşesine bahçenin. Alt katımda salon, mutfak, bir misafir odası, tuvalet ve banyo var. Üst katta 2 oda ve banyo tuvalet, en üstte de çocukların çalışma ya da oyun odası olarak kullanabilecekleri büyük bir oda var. Gayet güzel bir ev geliyor değil mi gözünüzün önüne? Öyle bir yere yaptılar ki beni bir tarafım lebiderya deniz, yani eğer balık tutmak isterse ev sahibimin eşi her an çıkabilir balığa, denizden yeni çıkmış ağların misss gibi kokusunu içine çekerek. Şimdi gelecekteki ev sahibime varlığımı hissettirip, yıldız kaydığında onun yerine tuttuğum dileğin gerçekleşeceğini bir şekilde hissettirmem lazım, acaba nasıl bir yol bulsam? Hah tamam buldum bile... Bir gün telefon çalar:-Alo iyi günler efendim, Şafak Hanım’la görüşebilir miyim? der emlakçı.-Buyrun Şafak benim.-Efendim ben Hayal Gerçekleştiren Emlak'tan arıyorum sizi bahçeli bir ev hayaliniz varmış, elimizde tam size uygun bir ev var bahçeli ve denize yakın.-Benim öyle bir hayalim var evet ama şu an için değil biraz yaşlanınca düşünüyorum öyle bir ev. Şimdi imkânlarım ve yaşam şeklimiz öyle bir evi almaya müsait değil. Kimsiniz siz Allah aşkına? Size niye bunları açıklıyorum. Siz benimle dalga mı geçiyorsunuz? diye sorar Şafak.-Kesinlikle amacımız sizinle dalga geçmek değil, bizim işimiz hayalleri gerçekleştirmek. Bugün olmasa bile hayalinizin bir gün gerçekleşeceğini hem de yaşlanmadan gerçekleşeceğini bilmenizi istedik, çünkü insan hayal ettiği sürece vardır.  Elimizdeki ev sizin olana kadar bekleyecek merak etmeyin! Eşinizin istediği gibi denize yakın, taze balıklarını mangalda pişirirken eşiniz, siz Tanju Okan'ın "öyle sarhoş olsam ki" şarkısı eşliğinde hafif yanık teninizle bahçede saçlarınız uçuşurken kelebekler gibi dans edip bir yandan da iyi ki hayal etmişim, iste gerçekleşti diyeceğiniz bir ev sizi bekliyor efendim. Sadece bilmenizi istedim diye kapatır emlakçı. Şafak'ın gelecekteki evi kendi kendine konuşur: Oldu işte şimdi sevgili Şafak'ın benden haberi oldu, yani onun için bahçeli bir ev olarak onları beklediğimi biliyor. Hayal ettiği için gerçekleşeceğini biliyor ne güzel, ben de yeni ev sahiplerimle yaşayacağım günü iple çekiyorum.
 HAYAL ETMEKTEN VAZGEÇMEYİN!..


Bu satırları dün gece tanımadığım ama nedense tanıyor gibi hissettiğim belki garip gelecek ama aklıma geldiğinde sevgi hissettiğim bir takipçim gönderdi.  Sevgili Mukaddes abla. Ona abla dediğimi o bile bilmiyor bu arada ;) Sizde kendisini tanımak isterseniz mukaddestiryaki.blogspot.com

Peki beni neden bu kadar etkiledi derseniz anlatayım. Bir gece önce çocukları uyuttum balkona çıktım.  Gökyüzü yıldızlıydı. Tam o sırada bir yıldız kaydı.  Bir an ne yapsam bilemedim. Dilek dilemeliyim dedim kendi kendime. Ne dileyecegimi bulamadım. Bir ara gelecek ile ilgili bir şey dinlemeyi düşündüm. Vazgeçtim.  Sonra sağlık mutluluk ve huzur diledim herkes için. 

Bilseydim gelecekte ki evimi dilerdim.

Mukaddes abla çok haklı. Hayallerimizden asla vazgecmemeliyiz. Hoş ben kolay kolay vazgeçmem. Bu zamana kadar tek dileğim hariç tüm dileklerimi kabul etti Rabbim. 

Sizde hayal etmeyi unutmayın.  Dileyin ve unutun. Hayırlısı ise ver Rabbim diyin. O en doğrusunu sizin için verecektir.

Sevgilerimle

Şafak


Not: Resim webden alıntıdır.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...