19 Ara 2016

Yılbaşı Hediyelerinizi Alırken Daha Fazla Kişiyi Mutlu Edebilirsiniz

Merhaba,

Yılbaşına çok az bir süre kaldı. Bir çoğumuz sevdiklerimize hediye almanın telaşına düştük. Ben de sizler için bir kaç seçenek hazırladım. Bu da benim seiz yeni yıl hediyem olsun :) Ancak bu yazımda, olaya biraz daha farklı yaklaşmak istiyorum. Şöyle ki, bu yıl sevdiklerinize hediye alırken aynı zamanda hiç tanımadığınız birilerine de elinizi uzatın. 

Biraz sonra yazacağım sitelerde, hediye alırken aynı zamanda belki bir çocuğa belki bir anneye belki de bir başka ihtiyaç sahibine de destek sağlamış olacaksınız.
Lösev dükkan, 2000 yılında, çocukları Lösemi olan 5 anne ile başlamış. Aile bütçesine katkı, çocuklarına ilaç alabilmek için birikte üretip birlikte satmışlar. Şimdi ülkenin dört bir yanında üreten annelere birlikte LSV Dükkan markasını büyütüp daha çok kişiye ulaşmaya çalışıyorlar..

Neler var neler dükkanda. Kartpostallar, hediyelik ürünler, Çocuk odası, takvim, dekorasyon. Mutlaka ürünlerden biri hoşunuza gidecektir. Yılbaşı için özel kategori de açmışlar. İşte hediyelerden bazıları
 
   

  • Bir başka seçenek ise, daha önce burada bahsettiğim Gönül Ağacı.


 Bu projede kadınlar, hem öğreniyor, hem üretiyor hem de aile bütçesine katkı sağlıyor. İşte size bir kaç hediye örneği. Ürünleri bazı Petrol Ofisi istasyonlarından temin edebilirsiniz. 

Ayrıca Gönül Ağacı ile işbirliği içinde olan yeni bir online alışveriş sitesi daha var, oradan da bir çok çeşide ulaşabilirsiniz.

NAHIL - Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı İktisadi İşletmesi Okumak isteyen ancak maddi sorunlar nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara yardım için kurulmuş bir vakıf. Dükkanında hediye için bir çok seçenek var.
  • Son önerim ise, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ( TEGV). 

Onun da bir E-Magazası var. Oradan da sizler için bir kaç örnek seçtim.
Ülkemizde bunlar gibi bir çok yardım kuruluşu var. Benim şahsi düşüncem, hediye seçimlerimizi yaparken bu tarz oluşumları da destekleyerek, daha fazla kişiyi mutlu edebiliriz. Siz ne dersiniz?

Bir başka yazıda görüşmek üzere

Sevgiler

Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...