22 May 2013

EGE NİHAYET BİSİKLETE BİNDİ

Merhaba,

Ege dün bisikleti ile biraz bahçede gezdi. Arkadaşı İbrahim Polat bisikletine binmek istiyor diye aşağıya indirmiyordu. Dün ancak ikna edebildim ama yine de bisikletini paylaşmak istemiyor. "Bisikletimi bir daha aşağıya indirmeyelim, İbrahim bisiklet alınca indiririz dedi :) "Bisikleti kısa süre sonra yukarı çıkardık.  Yeni aldığı topunu indirdik bu sefer. Hayda birde top için kavgaya tutuştular. Bu çocuklar ne zaman paylaşmayı öğreniyor acaba? Büyüseler de rahat etsek diyorum, büyüyünce dertleri de büyüyor diyorlar. Bilmem ki hangisi daha sinir bozucu olur

Sevgilerimle,
Şafak

EGE'NİN ANAOKULU SERGİSİ

Herkese merhaba,

Hafta sonu Ege'nin anaokulundaki sergisine gittik. Herkes birbirinden güzel şeyler yapmış.

Kuzumun yaptığı resimleri gördüğümde sanki Picassonun yaptıklarını  seyrediyor gibi gururlandım :) Hele baba-çocuk performansında yaptıkları şahaserdiler.


HER İNSAN YALNIZ ÖLÜR AMA YALNIZLIK BİR SEÇİM OLMAMALI


Merhaba,

Yaklaşık bir hafta önce, oturduğum sitede bir kadının evinde ölüsünü buldular. Kendisi avukatmış. Bulduklarında dört gün falan geçmiş. Kadın elektrik sobasını yatağının yanına yakmış ve bu nedenle ölüsü erkenden çürümüş. Komşusu kokuyu fark etmiş ve yönetime haber vermiş. Polis kapıyı kırarak açmış.

Bazıları bir oğlu olduğunu söylüyor, bazıları hiç çocuğu olmadığını, eşinden yıllar önce boşandığını ve bir kız kardeşi olduğunu söylüyor. Ama sonuç itibarı ile kadının kimsesi yokmuş. Anlatıldığına göre kimseyle görüşmezmiş. Bir anlamda yalnızlık kendi tercihiymiş.

Sonra bugün buna benzer bir haberi annemden de duydum. Köyde de birinin başına aynısı gelmiş onu da dört gün sonra bulmuşlar.Peki böyle mi olmalıydı? Bence hayır.


Eskiden komşuluklar vardı. Herkes birbirini arar sorardı. Akrabalar vardı. Her bayram en yaşlılar ziyaret edilirdi. Zaten yaşlılar öyle yalnız yaşamazdı. Oğlunun yanında yaşardı. Sonra bir şeyler hızla değişti. Genci, yaşlısı herkes yalnızlaştı.

Ölümler arttı ve daha çok duymaya başladık çürümüş cesetleri. O yüzden karar verdim. Eğer ömrüm olursa, yaşlanınca gidip huzur evine yerleşeceğim. Yalnız ölürüm ama sabahına bulurlar beni.

Sıkıcı bu konular. İnsanın içi burkuluyor. Dua edelim. Allah hayırlı ölüm versin.

Sevgiyle kalın
Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...