4 Kas 2014

EN GÜZEL HATIRALARINIZ BAŞUCU KİTABINIZ OLSUN!

En güzel hatırlarınızın daima başucunuzda sizinle olmasını, her istediğinizde bir kitabın sayfalarını çevirir gibi onları hatırlamayı ister misiniz?
Hatıralardan oluşan bir başucu kitabı hazırlamak artık çok kolay! Tek yapmanız gereken hayatınıza dair en güzel kareleri seçmek ve www.afillikitap.com’a girip, tüm fotoğraflarınızı tek bir kitapta buluşturmak!
Bazen uykunuz kaçınca, bazen kendinizi yalnız hissettiğinizde bazen de uzaklardaki bir yakınınızı özlediğinizde bu çok özel kitabın sayfaları arasında dolaşabilir, her istediğinizde hatıralarınıza dokunabilirsiniz.
Hatıralardan oluşan bu başucu kitabında fotoğraflarınızı dilerseniz kronolojik sırayla dilerseniz de karışık olarak yerleştirmeniz mümkün.Sevdikleriniz dünyanın öbür ucunda olsa da fotokitabınızı onlarla birlikte hazırlayabilirsiniz!

Sizlerden gelen istekler doğrultusunda Afillikitap.com yenilendi!  Bu yeni versiyon fotokitap hazırlama sürecinde bizlere birçok kolaylık ve güzellik sunuyor. Bunlardan biri de “arkadaşını davet et” seçeneği! Bu özellik sayesinde, hazırladığınız fotokitap’a arkadaşlarınızı davet edip, onların da fotoğraf eklemesini sağlayabilirsiniz. Böylece fotokitabınız hatıralarınızın ortaklarıyla zenginleşecek ve tek bir fotokitap, herkesin katkısıyla hatıralardan oluşan kocaman bir başucu kitabına dönüşecek.
Afillikitap.com’un yeni kolaylıkları bunlarla da sınırlı kalmıyor. Yenilenen menüsüyle artık kullanılmayan fotoğrafları ayrı bir bölümde görebilecek, projelerinizin kapak sayfalarını görüntüleyerek hangi kitabın içinde ne olduğunu çok daha kolay anlayabileceksiniz.   Ayrıca sipariş verirken aynı Afillikitap’tan farklı boyutlarda da sipariş verebileceksiniz.
Aslında bu yeni versiyonun kolaylıkları saymakla bitecek gibi değil, en iyisi bu güzellikleri yaşayarak görmek! ;)


Hatıralarınızı hayal gücünüzle buluşturun!
Afillikitap.com’un zengin tasarım seçenekleri, fotokitabınızı tasarlarken farklı konsept ve etiketlerle hayal gücünüzü olabildiğince özgür bırakıyor.
Afillikitap’da standart olarak beyaz yan sayfa kullanılıyor ama siz seçtiğiniz temaya göre siyah yan sayfa da kullanabilirsiniz. Bunun için tasarımınızı tamamladıktan sonra sipariş aşamasında siyah yan sayfa seçimi yapmanız yeterli.
Üstelik Afillikitap’ınızda sadece fotoğraflarınızı değil videolarınızı da ölümsüzleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken internet üzerindeki videolarınızın URL adresini kitabınıza ekleyeceğiniz kare koda kopyalayarak yapıştırmak!


“Ya beceremezsem?”
İlk defa aramıza katılan kullanıcılarımızın en büyük korkusu ‘Ya beceremezsem?’ Afillikitap.com, A’dan Z’ye tüm adımlarda kullanıcıların fotokitaplarını keyifle hazırlayacakları ve hiçbir aşamada zorlanmayacakları şekilde tasarlandı. Facebook’a ya da Instagram’a fotoğraf yüklemek kadar kolay. İşte bu nedenle ilk kez bir fotokitap hazırlıyor olsanız bile hiçbir zorluk yaşamayacağınızı, aksine büyük keyif alacağınızı göreceksiniz.
Herhangi bir sorunuz olursa www.afillikitap.com ‘daki online destek hizmetinden yararlanmanız da mümkün. Hatıralarınızdan oluşan bir başucu kitabı hazırlamak için hemen şimdi hazırlıklara başlayın! 

Bu bir basın bültenidir.


70'Lİ YILLARA YOLCULUK HAZIRLIKLARI BAŞLASIN #tarcinpastaevi70ler BLOGGER BULUŞMASI

Merhaba,

Pazar Günü sevgili Fatma Samsa Yılmaz'ın #tarcinpastaevi70ler blogger etkinliğine katıldım. Gerçekten çok eğlenceli geçen gün, yeni insanlar tanıma, tanıdığım ama yüz yüze hiç görüşmediğim insanlarla da kaynaşma günü oldu benim için.

Bugün sizlere öncesinde yaptığım hazırlıklardan bahsetmek istiyorum. Daveti ilk aldığımda aslında biraz şaşırdım. Bir çok ünlü blogger içinde benim ne işim var acaba diye düşünmekten de kendimi alamadım. Malum, daha yolun çok başındayım.

#tarcinpastaevi70ler blogger etkinliği adından da anlaşılacağı üzere, 1970'li yılların konseptinde yapıldı. Hepimiz o dönemde giyilen elbiseler giydik, saç ve makyajımızı ona göre yaptırdık. Bu süreç benim için biraz zor oldu. Bir çok web sitesi inceledim, o yıllarda kim nasıl giyiniyormuş, nasıl konuşuyormuş baktım. Zaten sevdiğim yeşilçam filmlerinden bazılarını tekrar izledim. Hatta yaşı 50-60 civarı olanları yakaladığım yerde soru yağmuruna tuttum :) Yani bu işi gerçekten dikkate aldım :)

70'li yıllar aslında, 60 yıllardan biraz etkilenen ama kendi olmaya çalışan yıllar. Hatta öyle ki bir çok tezatlığı bir arada bulmak mümkün.

Mesela İspanyol paça pantolan da o yılların bir parçası, mini elbiselerde. Kalem etekler, parçalı etekler de var.

Saçlar bazen çiçek çocuklardan etkilenilmiş biçimde düz uzun ve bantlı, bazen de kabarık topuzlar var.
Ayakkabılar da farklı farklı. Uzun çizmeler, dolgu topuklar, uzun topuklar, sandalet tarzı ayakkabılar 70'li yıllara hayat vermiş.


Ve Makyaj. Kendine has olduğu tek özellik bence bu. 70'li yıllarda makyaj kendince olmuş. Makyajda tüm dikkatlerin gözde toplanması istenmiş. Uzun kirpikler olmazsa olmazlardan. Ben en çok makyaj kısmını sevdim işin ama kirpik takmak benim için çok zor oldu. 
Fatma'cım etkinlik öncesi bizden birer video çekmemizi istedi. Kendimizi anlatan ama 70'ler tarzında. Çoookkk zor oldu. Bazı videolarda ağlıyor modundayım, bazılarında gülmekten konuşamadım. En sonunda bir video çekip yolladım ama onda da ters yolladım :)

İşte videolardan bazıları ama gülmeyeceğinize söz verin :)

Toplumsal durumlara girmesem olmaz :)Allahım, artık sonunda iyice kopmuştum :)


O gün yaşananlar mı? O da bir sonraki yazıda :)

Sevgiler

Şafak

Not: Resimler Webden alıntıdır


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...