4 Kas 2014

70'Lİ YILLARA YOLCULUK HAZIRLIKLARI BAŞLASIN #tarcinpastaevi70ler BLOGGER BULUŞMASI

Merhaba,

Pazar Günü sevgili Fatma Samsa Yılmaz'ın #tarcinpastaevi70ler blogger etkinliğine katıldım. Gerçekten çok eğlenceli geçen gün, yeni insanlar tanıma, tanıdığım ama yüz yüze hiç görüşmediğim insanlarla da kaynaşma günü oldu benim için.

Bugün sizlere öncesinde yaptığım hazırlıklardan bahsetmek istiyorum. Daveti ilk aldığımda aslında biraz şaşırdım. Bir çok ünlü blogger içinde benim ne işim var acaba diye düşünmekten de kendimi alamadım. Malum, daha yolun çok başındayım.

#tarcinpastaevi70ler blogger etkinliği adından da anlaşılacağı üzere, 1970'li yılların konseptinde yapıldı. Hepimiz o dönemde giyilen elbiseler giydik, saç ve makyajımızı ona göre yaptırdık. Bu süreç benim için biraz zor oldu. Bir çok web sitesi inceledim, o yıllarda kim nasıl giyiniyormuş, nasıl konuşuyormuş baktım. Zaten sevdiğim yeşilçam filmlerinden bazılarını tekrar izledim. Hatta yaşı 50-60 civarı olanları yakaladığım yerde soru yağmuruna tuttum :) Yani bu işi gerçekten dikkate aldım :)

70'li yıllar aslında, 60 yıllardan biraz etkilenen ama kendi olmaya çalışan yıllar. Hatta öyle ki bir çok tezatlığı bir arada bulmak mümkün.

Mesela İspanyol paça pantolan da o yılların bir parçası, mini elbiselerde. Kalem etekler, parçalı etekler de var.

Saçlar bazen çiçek çocuklardan etkilenilmiş biçimde düz uzun ve bantlı, bazen de kabarık topuzlar var.
Ayakkabılar da farklı farklı. Uzun çizmeler, dolgu topuklar, uzun topuklar, sandalet tarzı ayakkabılar 70'li yıllara hayat vermiş.


Ve Makyaj. Kendine has olduğu tek özellik bence bu. 70'li yıllarda makyaj kendince olmuş. Makyajda tüm dikkatlerin gözde toplanması istenmiş. Uzun kirpikler olmazsa olmazlardan. Ben en çok makyaj kısmını sevdim işin ama kirpik takmak benim için çok zor oldu. 
Fatma'cım etkinlik öncesi bizden birer video çekmemizi istedi. Kendimizi anlatan ama 70'ler tarzında. Çoookkk zor oldu. Bazı videolarda ağlıyor modundayım, bazılarında gülmekten konuşamadım. En sonunda bir video çekip yolladım ama onda da ters yolladım :)

İşte videolardan bazıları ama gülmeyeceğinize söz verin :)

Toplumsal durumlara girmesem olmaz :)Allahım, artık sonunda iyice kopmuştum :)


O gün yaşananlar mı? O da bir sonraki yazıda :)

Sevgiler

Şafak

Not: Resimler Webden alıntıdır


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...