2 Oca 2019

Mim .. 2019 Yılından Beklentilerim Neler

Otomatik alternatif metin yok.

Merhaba,

Uzun yıllardır mimlenmemiştim. İlk blog mimimi aldığım günü hatırlıyorum da resmen havalara uçmuştum :))) Bu senenin son günlerinde her blog yazısı ile ayakkabılar hakkında yeni bir şey öğrendiğim, "vay be bu da mı varmış?" dedirten sevgili Shoepera Aslı'nın Mimlendiniz yorumu ile karşılaştım. 2019 öncesi yazmak istemiştim ama bir türlü fırsat olmadı. Kısmet bugüneymiş. 

Evet acaba ben 2019 yılından neler bekliyorum? 

Ben gençken :) her yıl başında hep bir şeyler dilerdim ve bir sonraki yıldan acayip beklentilerim isteklerim olurdu. İşin aslı şu ki, yeni yılın gelmesinin çok bir şeyi değiştirmediğini fark ettiğimden beri öyle delice isteklerim yok. Şu bir gerçek ki zaman, mekan değişse de siz ve insanlar değişmediği sürece hiç bir şey değişmiyor. 

Bu arada eşim benim her yıl yeni bir kadın olduğumu söylüyor. Değişiyormuşum :) Bu iyi bir şey sanırım.;)

"2019 yılından ne bekliyorsunuz" değil de, "bundan sonra ki hayatında neler olsun istersin?" derseniz sıralayalım bakalım.

Öncelikle bende herkes gibi, herkes için özgürce yaşayabileceği bir dünya istiyorum. ( Eee herkes bunu istiyorsa peki neden öyle olmuyor diye düşünmeden de edemiyorum. )

Sonra herkesin maddi olarak sıkıntı çekmediği, çocukların karnının doyduğu, üşümediği, oyun oynayabildiği, eşit eğitim ve eşit sağlık hizmeti alabildiği bir dünya istiyorum. ( Öyle zor durumda olan insanlar, hasta çocuklar çaresiz anne ve babalar var ki, algısını biraz açık tutsa insan, lüks için para harcarken utanır, ne olur her ay ufacık da olsa bir kişinin yarasına merhem olmak için bir damla da olsa iyilik yapın )İnsanların fikirleri için fiziksel yada ruhsal olarak yargılanmadığı, her fikrin bir başkasının hak ve özgürlüklerini kısatlamadığı, yani kısaca insanca yaşanabilen bir dünya istiyorum.  ( Herkes birbirine o kadar karşı ki, inanamıyorum bazen. Aklım duruyor. İşte o zaman üstün güçler isiyorum. Tanrı'nın tüm o insanların kalbine dokunmasını diliyorum)

Ülkemdeki maddi sıkıntılar bitsin, herkes hak ettiği mevkide çalışsın, halkım saçma sapan dizi ve programlarla uyutulmasın, onu aptal yerine koyarak uyutmaya çalışanlara karşı aklını kullanıp izlemesin istiyorum. ( Bizi uyuturken bir de bir çuval para kazanıyorlar ya, çıldırıyorum)

insanları uyutan diziler ile ilgili görsel sonucu

EYT , yani kısaca Emeklilikte Yaşa Takılanlar onlardan alınan haklarına tekrar kavuşsun istiyorum. ( Bu konuda ilerleyen günlerde bir blog yazısı geliyor)

Güzel dinim istismar edilmesin, tüm dünyada sanki Müslümanlık çok korkunç bir şey algısı yaratılırken gerçek inananlar buna izin vermesin istiyorum. İnsanlar "Oku" emrinin arapçasını değilde anlamını bilsin istiyorum. Okusun çok okusun. Sadece kendi fikirlerine uygun yayınları değil, karşı fikrin düşüncelerini de okusun, özümsesin, anlamaya çalışsın istiyorum. Bizi diğer canlılardan ayıran özelliğin beynimiz ve ruhumuz olduğunu bilerek yaptığı her hareketin tüm dünyanın kaderini değiştirecek yolun yapı taşları olduğunu anlasın istiyorum.      ( Sanırım Şafak burada çok şey istiyor :)  )

Dünyayı kurtardığıma göre kendim için de bir şeyler isteyebilirim sanırım. 

Ben, eşim, çocuklarım, beni seven insanlar sağlıklı olsun istiyorum. Huzurlu olsun istiyorum. Allah, kazalardan, belalardan korusun istiyorum. Hayırlı iş, hayırlı eş, hayırlı evlat ve hayırlı insanlarla yolumuz kesişsin istiyorum. Ölüm kapıya geldiğinde, keşkeler olmadan gözlerimizi kapatalım istiyorum ( Yaklaşık bir kırk yıl sonra falan gelirse çok sevineceğim bu arada :) )

İstekler bitmiyor değil mi? Gerçekten bitmiyor. Hiç bir zaman da bitmesin. İstekler umuttur çünkü. Yaşama bağlılık, insanlığa inançtır. Biraz klişe olacak ama ne kadar az şeye ihtiyacınız olursa o kadar zenginsiniz demektir. 

Bu güzel mim için Aslı'ya çok teşekkür ediyorum. Kendisini takibe alın. Ayakkabılar hakkında çok şey öğreneceksiniz. 

Bende bu mimi sevgili 

Emel'in Mutfağı
Yasemin Kokulu Bir Hayat
Yeşimle Her Telden
Sosyal Annem Blog

ve isteyen herkese yolluyorum.


Hep sevgiyle kalın
Şafak
Zanha Grup, şirketlerde %2000 seviyelerinde artışlar sağlıyor
Zanha Grup,  şirketlerde %2000 seviyelerinde artışlar sağlıyor

Zanha Grup, iş ortaklığı yaptığı şirketlerde konusuna göre %2.000 seviyesinde artışlar gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Zanha Grup Kurucusu Mustafa Ayar, “girişimci-yatırımcı iş ortaklığı” modelinin öncülüğünü yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

Zanha Grup Digital Platforms olarak, internet faaliyetleri bulunmayan veya zayıf olan, oysaki internet arenasında doğru strateji ile konumlanmaları durumunda çok başarılı olabilecek farklı sektörlerdeki firmalar ile ortaklıklar kurarak, bu firmaları dijitalleştiren bir platformuz. Bu iş modeli, ‘İthalatı nasıl azaltıp, ihracatı artırabiliriz ve bunu yaparken de nasıl değerli markalar oluşturabiliriz’ ana fikri ile doğdu. Şuanda geldiğimiz noktada, iyi işler başardığımızı görüyoruz. Kısaca, yeni nesil “girişimci-yatırımcı iş ortağı” modeli ile farklı sektörlerde 15 yıllık birikimi olan ekibimizle, iş ortaklığı yaptığımız şirketlerin üretim ve hizmet kalitesi, markanın bilinirliği, müşteri sayısı, cirosu, pazar payı ve hitap ettiği pazarın büyüklüğü, karlılığı gibi birçok konuda, konusuna göre %2.000 seviyesinde artışlar gerçekleştirmesini sağlıyoruz” diye konuştu.

Bu yıl, hazırlıkların ve doğru alanlara yatırımların yılı olacak

Bu yılı, hazırlık ve doğru alanlara yatırım yapma yılı olarak gördüklerini ifade eden Mustafa Ayar, şunları söyledi:

“İş modellerimizi ve ortaklarımızı, ihracat ekseninde konumlandırıyor ve kendilerini bu kulvara hazırlıyoruz. Zanha Grup firması cephesinde 2019 yılını, hazırlık ve doğru alanlara yatırım yapma yılı olarak görmekteyiz” dedi. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...