27 Mar 2017

Alışılmışın Dışında Bir Kahvaltı - Ahsen Hatay Sofrası
Merhaba,

Kahvaltı denince aklınıza ne geliyor? Zeytin, peynir, domates. Belki kızarmış patates. Yanında şarküteri ürünleri. Bir de simit ve börek varsa mükellef bir kahvaltı deriz değil mi? Geçtiğimiz haftalarda blogger arkadaşlarımla bir kahvaltıdaydık ki, itiraf etmeliyim ki kahvaltı anlayışımı değiştirdi diyebilirim. 


Sevgili Mutfak ve Tatlar Selma hanım organizasyonu ile Ahsen Hatay Sofrası'nda gerçekleşti kahvaltımız. Ahsen Hatay sofrası daha önce de öğle yemeğinde buluştuğumuz bir mekandı. Öğle yemeği yazımı blogumdan okuyabilirsiniz.


Ahsen Hatay Sofrası, Vatan caddesi Historia AVM yanında. Saat 10 gibi buluştuk arkadaşlarla. Sohbet ve lezzetler muhteşemdi.  

Kahvaltıda bakla ezmesi, biberli ekmek, kaytaz böreği, tuzlu yoğurt, çökelek, kireçte kıtır kabak, lavaş, zahter salatası, sütlü fırında yumurta, çağla ceviz tatlısı, zeytin salatası, hirhali zeytini, biberli yoğurtlama, bal kaymak ve daha bir çok güzel lezzet var. Seçtiğim bazı lezzetlerin resimleri ile sizi baş başa bırakayım :) 
Ahsen Hatay Sofrası Yöresel yemekler ve kebapları ile oldukça revaçta bir mekan. Bunun yanı sıra gün boyu kahvaltı servisi mevcut.  Kişi başı fiyatı şu an 34 TL.. Çay, kahve sınırsız olarak servis ediliyor. Günün sonunda biz kendimizi ayrıca Künefe ile ödüllendirdik. Normalde pek sevmediğim bir tat olmasına karşın, mekanın kullanılan tüm ürünleri özel olarak getirmesinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama severek yediğim bir yer burası. 
Güleryüzlü evsahipliği için Ahsen Hatay Sofrası çalışanlarına ve sahibi Ahmet beye ve nazik daveti için Selma Hanıma çok teşekkür ediyorum. 

Ahsen Hatay Sofrası 
Akşemsettin Mh. Vatan Caddesi No: 14/A Fatih / İSTANBUL
Telefon(1): +90(212) 533 31 31
Telefon(2): +90(212) 523 35 22

Bir başka yazıda görüşmek üzere

Sevgiler
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...