3 Eki 2017

Başarının Sırrı 10 Altın KuralHerkese merhaba,

Markalara danışmanlık yapan, yüzlerce yönetici yetiştiren ve eğitimler veren AL Danışmanlık firması, 10. kuruluş yıldönümünü, dost ve iş dünyasının önde gelen simalarının katıldığı bir davette önceki gün kutladı. Ve firmanın Genel müdürü sevgili Ayşen Laçinel iyi hissetmemizi sağlayacak ve böylelikle başarıyı arttıracak altın kuralları bizlerle paylaştı.  

Ayşen Laçinel’den başarının sırrı 10 altın kural

1-Sevilerek yapılan iş başarıyı getirir.

2-Başarı da maddi  ve manevi takdiri sağlar.

3-Para için iş yapmayacaksın, değer katmak için iş yapacaksın.

4-Başkalarının, senin için veya hedeflerin için söylediği olumsuz sözlere inanmayacaksın. Yine de, eleştirilere açık ol ve anla.

5-Sen, sana söylenen değilsin. Bunu hep bileceksin. Tek ve biriciksin. Değerlisin.

6-Seni tek ve biricik yapan yeteneğini, ilgini fark et.

7-Başarısızlığın en büyük deneyim olduğunu hatırla. Bundan ders al ve hedef koy. Hep, hedeflerin olsun. Başaracağına inanmaktan ve çalışmaktan vazgeçme.

8-Mutlu olmayı, hedeflerin gerçekleştiğinde yaşayacağını sanma. Şimdi varsın ya; varolmanın huzur ve mutluluğunu, şimdiki zamanı fark et.

9-Seni, sevenler, beğenenler, hayranların olacaktır. Elbette bundan memnun ol. Bununla birlikte, hayranların giderse de, senin değerinin değişmediğini bil.


10-Hayat güzeldir, insanlar özel ve değerlidir. Değer verdiğini hissettir. Bazen üzülür, bazen sevinirsin. Aslolan yaşamak ille de yaşamak; kendini, çevreni, dünyayı varoluş amacını aramaktır.

Bütün bu kurallar ne kadar doğru değil mi? Bazılarımız ne yazık ki kendimizden çok başkalarına odaklanıyoruz ve bu da bizi hem mutsuz hem de zaman zaman başarısız yapıyor. Değişmeyen tek şey değişimdir diye bir cümle var ya, bence o cümle çok doğru. Çünkü değişmeyen şey yok olmaya mahkum oluyor. O zaman ne yapıyoruz, kendimizi olumlu yönde değiştirmeye çalışıyoruz. Sevmediğimiz özelliklerimizi törpülüyoruz. Ama bunu yaparken başkaları için değil kendimiz için yapıyoruz?

Sizce de başarı ve huzur birlikte gelip birlikte gitmiyor mu?

Sevgiler

ŞafakRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...