7 Eyl 2016

Yaşama Açılan Penceredir Kitap Blogger ve Youtuber Buluşması


Herkese merhabaa :)

Çok yoğun bir hafta sonunu geri de bıraktım. Herşey bir gün Elmas'ın bir kitapta okuduğu bir yazıyı anlatmasıyla başladı :) O çok okur ve çok kitap paylaşır. Ben de ona "Sen bir kitap etkinliği yapsana" dedim. Aşağıdaki videoda zaten nasıl başladığımızı detaylı dinleyeceksiniz o yüzden fazla anlatmayayım. Etkinliğe hazırlanırken, tamamen kitap odaklı olalım istedik. Bu nedenle de yayınevleri dışında sponsor olsun istemedik. ( Tamam itiraf ediyorum ben bir kaç firmaya yazmadan duramadım, şöyle bir kaç süslü şeyde olsun diye ama son anda fark edilerek kızlar tarafından durduruldum.)
Etkinliğimize İstanbul Konak Hotel mekan sponsorluğu yaptı. Taksim Meydanına 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan otelde 2 adet toplantı salonu, 7 suit  ve 117 oda bulunmakta. Eğer herkese yakın bir yerde toplantı yapmak istiyorsanız, Toplantı salonlarından çok memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz. Çünkü Yasemin'in daha önce yaptığı 2 etkinlikte bu otelde gerçekleşmişti. Her seferinde, oldukça yardımsever ve ilgili davranmışlardı, bu sefer de bizi yanıltmadılar.   Buluşmamız önce birbirimizi tanıyarak başladı. Bir program dahilinde gitmek istemediğimiz için, sohbet bizi nereye götürürse oraya gittik. İyi ki de öyle yapmışız. 3 saat bir aradaydık ama zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.
Yazar konuklarımızda vardı. Achilles Valentin, Buket Konur, Melissa Mey ve Umut Kısa ile kitapların dünyası, yayınevleri ve sosyal medya hakkında söyleşi gerçekleştirildi. Archilles Valentin kitaplarını davetliler için imzaladı. 

Altın KitaplarAltınbilek YayınlarıArunas YayıncılıkEphesus Yayınları Hayy KitapMinval Yayınları, Nemesis KitapNora KitapNovella YayınlarıPena Yayınları ve Sola Yayınlarının sevilen kitaplarının hediye edildiği buluşmada, 1919 yılında Ankara'da kurulan ve kurtuluş savaşı sonrası açılan meclise yakınlığı nedeniyle, mebusların ve o dönemin şair, yazar ve aydınlarının sık sık gittiği, çıkan yangın sonrası kapanan ve ismi yok olmaya yüz tutmuşken yeniden kahveseverlerle buluşacak olan Türk Kahvesi markası Kuyulu Kahve de yer aldı. 


Hayy Kitap
Hayy Kitap

Altınbilek Yayınları

Altın Kitaplar


Novella Yayınları

Minval Yayınları

Nora Kitap

Pena Yayınları

Nemesis Kitap

Ephesus Yayınevi

Arunas Yayıncılık
Buluşmamız öyle güzel ve dolu dolu geçti ki tadı damağımızda kaldı. Bizimle olan blogger arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.Katılan blog yazarları ve youtuberlarının isimlerine tıklarsanız blog adreslerine ulaşabilirsiniz. Parantez içindeki isimlerde instagram kullanıcı isimleri. Eğer gerçek bir kitap severseniz, takibe almanızı şiddetle tavsiye ederim :)

Aslı Yılmaz -My Real ( @kitaplarinutopyasi) 
Ayça Demir (@Aycati) 
Damla Cerrah ( @damlacerrah) 
Elmas Koçan ( @elmaskocan) 
Esra Nazenin Özdemir  (@enozdemir),  
Nuran Açar Yurtbaşı (@nurnacr) 
Serhat Ocak (@neokudumneizledim_blog) 
Şafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu (@safagindunyasi) 
Yasemin Özer (@yaseminkokulubirhayat) 
Zennure Kübra Öncül (@sihirlikitaplik) 


Etkinlik günü ile ilgili yaşananları ve sponsor yayınevlerinin hediyelerini alttaki videoda izleyebilirsiniz. 

Kitaplarla ilgili yorumlarımızı önümüzdeki günlerde bloglarımızda ve instagram hesaplarımızda sizlerle paylaşacağız. Etkinliğimizi #yasamaacilanpenceredirkitap hashtagi ile de takip edebilirsiniz.

Yeniden tekrarlamak umuduyla sevgiler
ŞafakPierre Cassi Erkek Giyim

Merhaba,

Bugün sizlere bir Türk markasını tanıtmak istiyorum. Pierre Cassi.  Sadece erkek giyim üzerine üretim yapan bir firma. %100 yerli sermaye ile 1970 yılında İstanbulda Hüseyin Ural tarafından kurulmuş.

Takım elbise, kravat, erkek çocuk takım elbiseleri, aksesuar, arma ve gömlek gibi tüm erkek giyimi ilgilendiren çeşitleri bulabilmek mümkün.

Özellikle erkek gömlek modelleri konusunda oldukça iddialılar. Ürünleri dar kesim ağırlıklı. Kumaş kalitelerini oldukça iyi bulduğumu belirtmeden geçemeyeceğim. 

Firma Türkiye ve Avrupa'ya erkek giyim bayilikleri de veriyor. Şu an 100'e yakın bayisi bulunmakta. Yarı Bayii – Outlet Bayii – Tam Bayiilik ve Corner (Bagımsız satış ) sistemleri ile çalışmaktalar.

Siz de firmayı ve ürünlerini incelemek isterseniz www.pierrecassi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...