3 Kas 2015

Organik Tekstil ECOCOTTONOrganik ev tekstilinin öncü markası ecocotton çevreye saygı ve sosyal sorumluluk anlayışı

içinde insanı ve doğayı ön planda tutan üretim bilinciyle üretim yapmaktadır. Üretim

anlayışını dünya çapında tanınmış ve kabul edilmiş GOTS ve OEKO-TEX sertifikalarıyla

tescilleştirmiştir.

ecocotton üretimini sadece ev tekstili ile sınırlandırmayıp organik bebekzıbın setleri, panço

setleri, organik bebek nevresim setleri, organik çocukbornozlarını da ürün çeşitliliğine

ekleyerek yediden yetmişe tüm tüketicilere hitap eden ürün yelpazesi ile Türkiye’de ve yurt

dışında Amerika ve Avusturalya başta olmak üzere birçok ülkede hizmet vermektedir.

%100 organik pamuktan üretilen ecocotton ürünleriyle evinizde doğal, sağlıklı ve huzurlu bir

ortam oluşturmak artık mümkün. Organik  pamuk saflığında, pastel renklerde doğayla iç içe

sıcak ve zevkli mekanlar oluşturmak için www.ecocotton.com.tr sitemize davet ediyoruz.
*Basın Bültenidir

Hayatın tek düzeliğinden kaçmak için FORESTANBULHepimizin hayatın tekdüzeliğine sıkışıp kaldığı,kabuğunu kırmak istediği ve adrenalinin kanında hızla akması gerektiğini hissettiği anlar vardır ya..İşte tam o andaysanız Forestanbul tam size göre.. Forestanbul, 65 dönüm arazide kurulmuş, Türkiye'nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı..

Dev ağaçların gölgesinde, Türkiye’nin en büyük macera parkında, şehrin stresinden, karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma ve eğlenmenin tadını çıkarmak için, ailece vakit geçirebileceğiniz ender alanlardan biri burası..

Gökyüzüne kadar çıkabileceğiniz salıncaklar, uzun zor tırmanma duvarları, serbest atlayış oyunları, sadece yetişkinler için değil,çocuklar içinde yapılıyor ve her yaş grubunun kaliteli zaman geçirebileceği bir ihtiyacı karşılıyor.

Bireysel aktivitelerin yanı sıra takım oyunlarının da yapıldığı farklı deneyimler yaşatan Forestanbul'da en favori alan Oryantiring. 1 ila 6 saat arasında 10 kişilik ekiple oynanan oyun; 200.000 metrekare ormanlık alan içerisinde, ağaçların arasında, gizlenen hedefleri, harita ve pusula yardımıyla bulmaya çalışılan eğlenceli bir oyun. Takım olmayı,ekip ruhunu sağlayan müthiş bir deneyim.
Bu dev macera alanı içinde yer alan Paintball, Tırmanma Duvarı, Dev Salıncak, Serbest Atlayış gibi bölümlerde son derece heyecan verici..


Şimdi standart aktivitelerinizin dışına çıkmanın tam zamanı.. Her hafta sonu yaptığınız ritüellerinizin dışına çıkın ve sınırlarınızı zorlayın.. Forestanbul ile yepyeni  bir deneyim sizi bekliyor. 

Forestanbul Nedir?

Türkiye'nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı Forestanbul, İstanbul’un önemli eksiklerinden biri olan açık alan etkinlik ihtiyacına cevap verebilecek, her yaş grubundan insanların gün boyu kaliteli vakit geçirebileceği bir yer olarak hizmet vermek üzere misafirlerini ağırlamaya başladı.

65.000 malanı ile Türkiye’nin en büyük orman içi macera, dinlenme, etkinlik ve eğlence merkezi olan Forestanbul hem zengin içeriği hem de işletme modeli ve profesyonelliği sayesinde ziyaretçilerine şehrin stresinden, karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma, dinlenme ve eğlenme fırsatı sunmaktadır.

Mekan ile ilgili detaylı yazım çok yakında Bloggerlar Paylaşıyor da yer alacak.


Yeni Yılda Yeni Lif Modelleri

Lif modelleri yapmak, bütün bayanların çok sevdiği ve yapmaktan zevk aldığı bir el işidir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tığ işi örnekleri evin birçok alanında yer alıyor. Genellikle dekoratif ürünler olarak bir köşede yer alan tığ işi modeller, kullanışlı ürünler de oluşuyor. Bunlar dışında tığ işi lif modelleri olarak da bayanlar tasarımlarını ortaya koyabiliyor.
                Liförnekleri birbirinden farklı renklerde ve yumuşacık ipler ile hazırlanan örgü örneklerindendir. Genellikle her evde bulunan lif modelleri, kullanışlı olmaları açısından tercih edilmektedir. Klasik lifler, tasarım ve hayal gücü ile çok farklı şekilde değiştirilebilir. Yaratıcılık sayesinde çoğu bayan, lifleri çok daha şık ve görsel bir ürün haline getirebiliyor. Bunun için işi sevmek ve el becerisine sahip olmak gerekiyor. Hazırlamak istediğiniz lif örneklerinin renklerini istediğiniz gibi seçmekte özgürsünüz. Hobiler sitesi olarak anlatımlı lifler sitemizde yer alıyor.

lif modelleri

                Lif yapılışı için iki farklı teknik uygulanabilir. Bunlardan bir tanesi şişlerin kullanılması ile liflerin hazırlanmasıdır. Fakat şişler, lif gibi ince detaylı ve yumuşak olması gereken ürünlerde daha kaba ve kalın durmaktadır. Farklı modeller tasarlayıp, dekoratif bir ürün gibi kullanılacaksa, örgü işinin liflerde tercih edilmesi önerilmektedir. Eğer tığ işi bilmeyen bu yüzden şiş ile lif yapmak zorunda kalan bayanla var ise, onlarında ince numaralı şiş ve ince ipliklerden faydalanması gerekir. Bunun dışında bir de tığın kullanılması ile hazırlanan lif tasarımları vardır. Tığ ile yapılan lifler, çok daha yumuşak bir formda olduğu için, herkes tarafından tercih edilir. Tığ işi ile lif yapılışı da çok zor olmayan bir el işidir. Anlatımlı lifler sayesinde, hem tığ işi hem de örgü işi lifler kolayca öğrenilebilir. Lifler, isteğe göre büyük formlu veya küçük formlu hazırlanabileceği gibi, şekil olarak da kare, üçgen, yıldız, dikdörtgen ve uzun zikzak şeklinde hazırlanabilir. Renk ve şekil tercihleri, tamamen lifi yapacak olan kişinin tercihindedir. Lif yapımında kişi kendisini biraz geliştirdiği zaman, belli bir süre sonra kendi tasarımlarını yaparak, özgün lifler meydana getirebilir. Bunun için işi sevmek ve becerikli olmak gerekir.


*Site ile ilgili tanıtım yazısıdır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...