3 Kas 2015

Yeni Yılda Yeni Lif Modelleri

Lif modelleri yapmak, bütün bayanların çok sevdiği ve yapmaktan zevk aldığı bir el işidir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tığ işi örnekleri evin birçok alanında yer alıyor. Genellikle dekoratif ürünler olarak bir köşede yer alan tığ işi modeller, kullanışlı ürünler de oluşuyor. Bunlar dışında tığ işi lif modelleri olarak da bayanlar tasarımlarını ortaya koyabiliyor.
                Liförnekleri birbirinden farklı renklerde ve yumuşacık ipler ile hazırlanan örgü örneklerindendir. Genellikle her evde bulunan lif modelleri, kullanışlı olmaları açısından tercih edilmektedir. Klasik lifler, tasarım ve hayal gücü ile çok farklı şekilde değiştirilebilir. Yaratıcılık sayesinde çoğu bayan, lifleri çok daha şık ve görsel bir ürün haline getirebiliyor. Bunun için işi sevmek ve el becerisine sahip olmak gerekiyor. Hazırlamak istediğiniz lif örneklerinin renklerini istediğiniz gibi seçmekte özgürsünüz. Hobiler sitesi olarak anlatımlı lifler sitemizde yer alıyor.

lif modelleri

                Lif yapılışı için iki farklı teknik uygulanabilir. Bunlardan bir tanesi şişlerin kullanılması ile liflerin hazırlanmasıdır. Fakat şişler, lif gibi ince detaylı ve yumuşak olması gereken ürünlerde daha kaba ve kalın durmaktadır. Farklı modeller tasarlayıp, dekoratif bir ürün gibi kullanılacaksa, örgü işinin liflerde tercih edilmesi önerilmektedir. Eğer tığ işi bilmeyen bu yüzden şiş ile lif yapmak zorunda kalan bayanla var ise, onlarında ince numaralı şiş ve ince ipliklerden faydalanması gerekir. Bunun dışında bir de tığın kullanılması ile hazırlanan lif tasarımları vardır. Tığ ile yapılan lifler, çok daha yumuşak bir formda olduğu için, herkes tarafından tercih edilir. Tığ işi ile lif yapılışı da çok zor olmayan bir el işidir. Anlatımlı lifler sayesinde, hem tığ işi hem de örgü işi lifler kolayca öğrenilebilir. Lifler, isteğe göre büyük formlu veya küçük formlu hazırlanabileceği gibi, şekil olarak da kare, üçgen, yıldız, dikdörtgen ve uzun zikzak şeklinde hazırlanabilir. Renk ve şekil tercihleri, tamamen lifi yapacak olan kişinin tercihindedir. Lif yapımında kişi kendisini biraz geliştirdiği zaman, belli bir süre sonra kendi tasarımlarını yaparak, özgün lifler meydana getirebilir. Bunun için işi sevmek ve becerikli olmak gerekir.


*Site ile ilgili tanıtım yazısıdır.

2 yorum:

  1. Hepsi birbirinden güzel liflerin. Hiç lif yapmayı denemedim acaba yapabilir miyim diye düşünmeye başladım şimdi.

    YanıtlaSil

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...