28 Haz 2014

BU RAMAZAN AYINDA RABBIM KALBINIZDEKINI VERSIN

Herkese merhaba

Bu senede Ramazan ayını gördük çok şükür.  Rabbim bir sonraki yıla kadar hepimizin evlerine huzur sofralarına bereket versin. Bizleri hayırlı insanlarla karşılaştırsin.

Oruç tutmanın sadece aç kalmak yada dini inançları gereği mecburiyet olmadığını,  asıl amacının sahip olduklarimiza sahip olmayanların halini anlamak olduğunun anlaşılmasını dilerim.

Çevremizde evine bir ekmek bile alamayacak olan varsa halini anlamayı nasip etmesini, bize har vurup harman savurmak yerine yüreğimize yardım etme istegini vermesini dilerim.

Yaptığımız yardımların, kılınan namazların, tutulan oruçlarin reklam  ve çıkar malzemesi olarak kullanılmadığı Allah rızası için yapıldığı bir yıl olmasını dilerim.

Kendini kuldan öte bir şey zannedenlerin öyle olmadıklarını anladiklari bir hayata kavuşmasını dilerim.

Çocuklarımızın eline başka çocukların imrenebilecegi şeyleri verip sokağa salmak yerine evimizde yedirip oynamaya gonderebilecek duyarlılığı vermesini dilerim.

İnsanların konumları yerine insanliklarinin konuşulduğu bir dünya dilerim.

Daha bir çok şey diliyorum.  Ancak en büyük isteğim herkesin kalbindekine kavuşması.  Beni ayıplamayın ama ben bu sene iyilik isteyenlerin iyilik bulduğu kötülük düşünenlerin kendi dertleriyle uğraşmaktan buna fırsat bulamadığı bir yıl olmasını diliyorum.

Hepinizi öpüyorum
Sevgiler
Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...