15 Ara 2016

İzmir Kaya Prestige Otel

Merhaba,

Bugün incelemek istediğim mekan İzmir'de bulunan Kaya Prestige Otel. Otel güzel İzmir'imizin Konak semtinde bulunan ve iş adamlarının toplantılar ve konaklama için tercih ettiği nezih otellerden biri.

Kaya Prestige Otel
Kaya Prestige Otel

Ben ve 2 arkadaşım, geçtiğimiz günlerde otelde konakladık ve bir toplantıya ev sahipliği yaptık. Öncelikle sizlere otelin genel durumundan bahsedeceğim ve izlenimlerimizi aktarmaya çalışacağım.

Kaya Prestige Otel
Kaya Prestige Otel, Kaya Group'a bağlı. Farklı kulvardaki işletmeleri dışında, Konak'taki bu otelden başka Çeşme'de de yine aynı adı taşıyan bir otelleri ve Karaca Otel isimli 3. bir otelleri daha var. Yani anlayacağınız, İzmir'de otelcilik konusunda oldukçu deneyimliler.

Kaya Prestige Otel Lobi
Kaya Prestige Otel Lobi

Yukarıda da belirttiğim gibi, Konak'ta olmasının avantajı büyük. İzmir Enternasyonel Fuarı ve İzmir kent merkezine yürüyerek 5 dakika mesafede. Otelin çatı terası şehir manzaralı. Wi-Fi ve otopark hizmeti ücretsiz.

Kaya Prestige Otel
Kaya Prestige Otel

Kaya Prestige‘de eksiksiz bir iş merkezi, tam donanımlı spor salonu, rahatlatıcı masajlar, sauna ile otel bünyesindeki salondaki güzellik uygulamaları gibi birçok olanak sunulmakta. Bir spor klubunun oyuncuları uzun süredir kamp nedeniyle orada konaklıyormuş, bizim döndüğümüz gün onlar da çıkış yapıyorlardı.

Kaya Prestige Otel'in 8 tane toplantı salonu bulunuyor.

Her toplantı salonunun bir de fuayene alanı var.  Salon isimlerine Ege bölgesinin tarihi yerlerinin isimlerini vermişler. Salonlar hakkında detaylı bilgi ve görseller için Buraya tıklayabilirsiniz. Bizim toplantımız Milet Salonundaydı.

Kaya Prestige Otel Karşılama Panosu
Kaya Prestige Otel Karşılama Panosu
Kaya Prestige Otel Toplantı Salonları Kapasite
Kaya Prestige Otel Toplantı Salonları Kapasite

Standart ve Suit odalar olmak üzere toplam 142 odası mevcut.

Kâya Prestige‘nin odalarının zeminleri halı kaplı. Biz 3 kişilik bir odada kaldık. Oldukça geniş ve ferahtı. Bir tek banyosu oldukça dardı ama amaç sadece konaklama olunca, bu detay çok da önemli olmuyor benim gözümde. Odalarda ayrıca geniş bir çalışma masası olduğu için toplantı dönüşü çalışmalarınızı odanızda da yapabiliyorsunuz. Odalar klima ile ısınıyor ve sıcaklığını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

Kaya Prestige Otel Standart Oda
Kaya Prestige Otel Standart Oda

Standart odalarda ise, Mini bar, kablolu TV, kablosuz internet, direkt telefon hattı, saç kurutma makinesi gibi olanaklar mevcut.

Kaya Prestige Otel Suit Oda
Kaya Prestige Otel Suit Oda

Suit odalarda, çalışma alanı, oturma grubu, mini bar, Kablolu TV, kablosuz internet, radyo,saç kurutma makinesi, emanet kasa,karartma perdesi, kettle servisi gibi olanaklar mevcut.

Otelde sabah kahvaltıları konaklama bedelinin içinde veriliyor.

Bol çeşit ve doyurucu bir kahvaltı vardı.
Kaya Prestige Otel Kahvaltı
Kaya Prestige Otel Kahvaltı

Otelde yer alan Merhaba Bar’da şehir manzarası eşliğinde içeceklerinizi içebiliyorsunuz.

Konak Prestige Otel Merhaba Bar
Konak Prestige Otel Merhaba Bar

Öğlen ve akşam yemeklerini de dilerseniz otelde yiyebiliyorsunuz. Sedir Restaurant açık büfe sabah kahvaltısı ve öğle yemeği menüleri ile hem doyurucu hem de uygun fiyata yemek imkanı sunuyor.

Kaya Prestige Otel Sedir Restaurant
Kaya Prestige Otel Sedir Restaurant

Akşam yemeklerinizi ise Divan Restaurant da Ege ve Akdeniz mutfağına özgü tatlar ile  A la Carte olarak canlı müzik eşliğinde yiyebiliyorsunuz.

Kaya Prestige Otel Divan Restaurant
Kaya Prestige Otel Divan Restaurant

Personel güleryüzlü ve ilgiliydi. Hatta  pano duyurumuzu asmak hiç aklımıza gelmemişti ama onlar hatırlatma yaparak bizim için çıktı aldılar ve astılar :)

Eğer sizlerde İzmir'e giderseniz ve şehir ayaklarımın altında olsun derseniz, İzmir Prestige Otel'i seçmekten çekinmeyin. Metroya, trene, gezmeye, eğlenceye yakın.

Online Rezervasyonu buradan yapabilirsiniz.

Otelin adres ve telefon bilgileri :
Şair Eşref Bulvarı 1371 Sokak No.7 Çankaya İZMİR
Tel : 0 232 483 03 23 – Faks : 0 232 489 22 99 – E-mail : info@kayaprestige.com.tr

Bir başka mekan inceleme yazısında görüşmek üzere

Sevgiler
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...