8 Haz 2016

Woody Ville Tree Houses'da Keyifli Bir Hafta SonuHerkese merhaba,

Yaklaşık 10 gün önce Konuşankalemm Serkan'ın daveti ile ailece güzel bir gün geçirdik. Şile Akçakese'de bulunan Woody Ville Tree Houses'de hem huzur bulduk hem de yeni insanlarla tanıştık.Woody Ville , İstanbul'un Şile ilçesine bağlı Akçekese köyünde bulunuyor. İstanbul'a 60, Şile 'ye 17 km. uzaklıkta bir aile işletmesi. Kovboy ve Vahşi Batı temalarını her yerde görüyorsunuz. Aslında tam olarak 45 yıllık bir hayalin gerçekleşmesi bile diyebiliriz. Neden olduğunu aşağıda anlatacağım.

Konaklama tipi yarım pansiyon ve sabah akşam yemekleri dahil. Öğle yemeğini dilerseniz orada ücretli olarak yiyebiliyorsunuz.Odalar ev şeklinde ve ağaçtan yapılmış. Deniz manzaralı yada panorama evler var. Ayrıca bir kral dairesi mevcut. Şu an yapım aşamasında olan Marliyn Monroe odası da bu yaz hizmete girecek. Oda fiyatları için 0216 727 70 10 - 0216 727 72 23 ve 0532 507 75 50 nolu telefonlardan bilgi alabilirsiniz. 

ÇOCUKLAR İÇİN;

  • 0-4 Yaş grubu > Ücretsiz
  • 5-9 Yaş grubu > Yarım ücret
  • 10 ve üzeri > Tam ücret
  • Gece 24:00 itibari ile kapılarımız kapanmakta olup bu saatten sonra giriş kabul edilememekte.
Sabah erken yola çıktık. Başta çocuklarla gitmek beni biraz tedirgin etse de çok keyifli bir yolculuk geçti. O gün bizimle olan tüm blogger arkadaşlarım ve eşleri de çok tatlı insanlardı. Çok eğlendik, çok keyif aldık. Orada yaptığımız kahvaltı sonrası bize çevreyi gezdirdiler ve otel hakkında bilgi verdiler. 

Otelin sahibi, Erol bey oldukça kültürlü, iyi eğitim almış ve yurt dışında yaşamış biri. O gün bize hikayesini de anlattı. Burayı ilk gördüğünde, ne yol varmış ortada ne de ev. Burada yaşamalıyım demiş kendi kendine. Önce bir miktar yer almış. Oraya yol getirmiş. Yol inşaatında kendisi de çalışmış, sonra telefon olmalı demiş kendi kendine. Köye santral yapmış. Gittikçe büyümüş. Şimdi bir koy, farklı döşenmiş salonlar, ağaç evler, at çiftliği var. Bu arada dilerseniz ata da binebiliyorsunuz. Balayı odası da bu güne kadar gördüğüm en ilginç yer. Bir ağaç ev :)
İsterseniz karavanınızla da otelde konaklayabiliyorsunuz. Bunun için önceden arayarak şartlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca gitmeden önce de rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Yaz aylarında kızılderili köyü de kuruluyor otel içinde. 

Akşam yemeğinden sonra otelden ayrıldık ama kalbim orada kaldı :) Dediğim gibi çok güzel bir gün geçirdik. Hem sakin,hem bambaşka bir atmosfer sizi bekliyor burada. Hava mis gibi. İsterseniz kumlu plajda denize girebiliyorsunuz, isterseniz havuz kenarında güneşlenebiliyorsunuz burada. Hem şehire yakınsınız hem de el değmemiş topraklarda. Yani demem o ki, sevdiğiniz insanla harika bir gün geçirebilirsiniz. Ya da canınız sıkkın ve kendinizle kalmak istiyorsanız burası biçilmiş kaftan.

Bir sürü resim çektim ayrıca o gün. Yazımda çok azını paylaşmaya gönlüm el vermedi. Onların da bir çoğunu klip yaptım sizin için keyifli izlemeler :)Otel gezisinden sonra istediğimiz gibi değerlendireceğimiz vaktimiz vardı. Benimkiler denize girdiler. Bu güzel gün için hem Serkan'a hemde Woody Ville Tree Houses Erol bey ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle

ŞafakRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...