10 Ağu 2016

KAÇUV ile Kurban Bayramı Bağışlarınız Kanserli Çocuklara Umut OlsunKanser tedavisi için şehir dışından gelen ve ekonomik olarak zor durumda olan çocuklar ve ailelerine uygun tedavi ortamını sağlamak amacıyla kurulan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Kurban Bayramı’nda bağış yapmak isteyenleri kanserli çocukların ve ailelerinin umudu olmaya davet ediyor.

Bu bayram kanserli çocuklar ve ailelerinin tedavi sürecine destek olmak isteyen herkes, kurban kesimi yapılmaksızın kurban bağış bedeli ile Denizbank Zincirlikuyu Şubesi’nden ya da bagis.kacuv.org adresinden KAÇUV’a bağışta bulunabiliyor.

2000 yılından beri çoğunluğu şehir dışından gelen maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklara uygun tedavi ortamının yaratılmasını sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV, Kurban Bayramı’nda kanserli çocukların umutla büyümesini isteyenlerin bağışlarını bekliyor.

KAÇUV ile kanserli çocuklar ve ailelerine yönelik olarak ücretsiz konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak ve kısmi giyim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmete açılan Aile Evi’ne katkıda bulunmak için Kurban Bayramı’nda kurban kesimi yapılmaksızın kurban bağış bedeli ile Denizbank Zincirlikuyu Şubesi’nden ya da bagis.kacuv.org üzerinden bağış yapabilirsiniz.


Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:
Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi'nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

Aile Evi Hakkında:
2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalar ve İstanbul Valiliğinin destekleri ile inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 2 adet tek kişilik, 12 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi bulunuyor. Ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda oyun odası içerisinde bilgisayar, dvd ve televizyon bulunuyor. Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekânda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor. “Aile Evi projesi” ile gıda, giyecek gibi yardımların yanında hem çocuklar hem de ebeveynleri için psikolojik destek hizmeti de verilerek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. “Aile Evi” çalışmalarının en öncelikli hedefi projenin genişletilerek daha çok aileye ulaşılması.

KAÇUV Hesap Bilgileri:
DENİZBANK ZİNCİRLİKUYU ŞUBESİ
Hesap no: 9142-439719-387
IBAN No: TR43 0013 4000 0004 3971 9000 53

KAÇUV İletişim: 0 212 291 31 10Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...