2 Oca 2016

Ataşehir Develi Restaurant YılbaşıYemeği ve Hediyeleşme Etkinliği

Merhaba,

Geçtiğimiz pazar, sevgili Yasemin Kokulu Hayat Yasemin'in daveti ile Ataşehir Develi Restaurant da hem lezzet dolu hem de çok keyifli bir yemek yedik.

Birkaç ay önce sevgili Yasemin bloggerlar arası bir yılbaşı hediyeleşme etkinliği düzenlemek istediğini ve katılıp katılamayacağımı sordu. Bu tarz etkinlikleri çok seviyorum. Bu ne denle hemen kabul ettim. Etkinlik tarihimiz yaklaştığında, Ataşehir Develi Restaurant, bizleri bu etkinlikte öğle yemeğinde ağırlamak istediğini söyledi.

O gün geldiğinde günün anlam ve önemine uygun olsun diye kırmızı ve siyah cicilerimi giyip mekana ulaştım. Bizleri kapıda restaurant müdürü ve ekibi karşıladı.


Bizim için hazırladıkları masaya geçtiğimizde restaurant geçmişi hakkında bolca bilgi edindik. 1966 yılında Arif Develi tarafından ilk şubesi Samatya'da açılan restaurant  zamanla oldukça fazla tanınmış ve yeni şubeler açılmaya başlanmış. Şu an Arif bey'in oğulları Nuri ve Ali Develi tarafından işletiliyor. Tabi Arif bey hala işlerin içinde :) Gaziantepli bir aile. Restaurantın tüm şubeleri aynı çalışma düzenine sahipmiş. Mesela, kullanılan tüm baharatlar Gaziantep'ten geliyormuş. Ayrıca her şubede aynı malzemeler kullanılıyormuş. Kasapları aynı kasap olup, neredeyse sadece Develi restaurantın ihtiyaçlarını karşılıyormuş. Turşular ev yapımı ve Ataşehir şubesinde bulunan mutfakta oradaki usta tarafından yapılarak tüm şubelere dağıtım sağlanıyormuş.


Bu resimde gördüğünüz fıstığın adı, kuş boku. Adına bakıpta ıyyy demeyin :) çok leziz ve fıstığın hası olarak adlandırılıyor. Oldukça pahalı bir fıstık ve tatlılarda, fıstıklı kebapta hep o fistık kullanılıyor.

Öncesinde başlangıçlar ve ara sıcaklarla yemeğe başladığımızda bizim için keyifli bir sohbet de başladı.  Tüm başlangıçlar ve ara sıcaklar çok lezzetliydi. Hele ki çiğ köftesini mutlaka demelisiniz. Ben bu kadar iyi olduğunu öncesinde bilmiyordum. Sonrasında da arkadaşlarımla konuştuğumda, Develi'nin çiğ köftesinin çok meşhur olduğunu öğrendim.


Sıcaklara geçtiğimizde biz zaten oldukça doymuştuk :) Etleri çok lezzetli, hayatımda yediğim en yumuşak büftekti. Döner ve kebaplar çok lezzetliydi. Uzun yıllardır tüm etler aynı kasaptan alınıyormuş. Kasap sadece Develi'ye hizmet veriyormuş neredeyse. Ayrıca aldıkları tüm etler, ustalarında onayından geçiyor. Beğenmediklerini mutfağa sokmuyorlarmış.


Yemeğin sonunda meyve ve tatlı servisleri başladığında, bizde sohbetin en koyu yerine geçmiştik. Bol bol resim çektirdik ve çekerken de çok eğlendik :) Tatlı olarak dondurma eşliğinde, katmer ve künefe ikram ettiler. Tok karnına tatlı yiyemem ama o kadar lezzetliydi ki bitirdim :)Bu özel günde toplanmamızın asıl amacı Yasemin Kokulu Bir Hayat blogunun daveti ile yeni yıl hediyeleşmesiydi başta da söylediğim gibi. Benim eşim, sevgili İlknurun Dünyasıydı. Bana bu güzel hediyeleri almış. Ev çizmemi o günden beri pek çıkarmıyorum.. 


O gün sadece biz birbirimize hediye almadık. Aynı zamanda hoş sürprizlerde vardı. Hc Hair Care, Süs Püs Dükkanı, sevgili Yasemin ve Fatma da bizler için hediyeler getirmişti.

Günün sonunda oldukça mutlu ayrıldık birbirimizden ve mekandan. Bizler için hazırlanan baklava paketi de ev ahalisini ve gelen misafirleri oldukça mutlu etti. Ayrıca Sevgili Yasemin'in çocuklar için hazırladığı hediye paketi de benimkileri çok mutlu etti. Ayrıca her masada yer alan bilgi notu da çok anlamlıydı bana göre.


Develi Restauranta ve sevgili Yasemin'e bizi bir araya getirip bu keyifli günü yaşattıkları için ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Sevgiler
Şafak

Buraya tıklayarak beni GFC takibine kolayca alabilirsiniz

Ayrıca sosyal medya hesaplarımdan takip ederseniz çok mutlu olurum :)


InstagramTwitter , Facebook

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...