16 Eyl 2015

ELIZABETH ARDEN’den Cilt Yenilemede Devrim: SUPERSTART Skin Renewal BoosterCildinizin Doğal Koruma ve Yenilenme Gücüne Güç Katın!
ELIZABETH ARDEN’den Cilt Yenilemede Devrim:
SUPERSTART Skin Renewal Booster

Kullandığınız tüm diğer cilt bakım ürünlerinden maksimum düzeyde verim almanız için tasarlanan yeni SUPERSTART Skin Renewal Booster, cildin doğal kolajen oranında 5 kat, elastin oranında 9 kat, nem oranında 25 kat artış sağlıyor. SUPERSTART; özel probiyotik kompleks, deniz rezenesi ve keten tohumu özleri içeren formülüyle cildin sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Böylece cildiniz esnek, tazelenmiş ve diğer cilt bakım ürünlerinin sağlayacağı dönüşüme hazır hale geliyor.

Güzellik kavramını bir bütün olarak ele alan Elizabeth Arden, yeni geliştirdiği SUPERSTART Skin Renewal Booster ile klasik cilt bakımı alışkanlıklarımızı bir adım ileri götürüyor. Kullandığınız tüm diğer cilt bakım ürünlerinden maksimum düzeyde verim almak üzere tasarlanan SUPERSTART, bilimsel adıyla ‘startum corneum’ cildin en üst tabakasına günlük destek sağlıyor; doğal koruyucu bariyerini ve kendini yenileme yeteneğini güçlendiriyor. Bu şekilde, bütün cilt bakım sürecinin en iyi şekilde sonuçlanmasına yardımcı oluyor.

Nemlendiriciden önceki adım
Serum ve nemlendiriciden önce kullanılan SUPERSTART’ın ultra-hafif ve kolay emilimli formülü klinik olarak kanıtlanmış olarak cildin üst tabakasının sağlıklı görünümüne yeniden kavuşmasını sağlıyor. SUPERSTART sayesinde esnek, pürüzsüz ve daha parlak bir cilt görünümü geri geliyor.

SUPERSTART; Probiyotik Kompleks, Deniz Rezenesi, Keten Tohumu ve Deniz Börülcesi Özü özleri içeren formülüyle cildin sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Böylece cildiniz esnek, tazelenmiş ve diğer cilt bakım ürünlerinin sağlayacağı dönüşüme hazır hale geliyor.

SUPERSTART, cildin mikroflorasını optimize ederek doğal bariyerini güçlendiriyor, cildin üst tabakası olan ‘stratum corneum’u destekliyor ve bütünlüğünü koruyor, cildin doğal nemlendirme ve nem tutma özelliklerini güçlendiriyor.


Girişimci Ruhun ve Güçlü Kadınların Simge Markası: Elizabeth Arden
Kişisel Bakım ve Kozmetik endüstrisinin en saygın ve kadın girişimci denildiğinde akla ilk gelen isimlerinden Elizabeth Arden; yenilikçi, yorulmaz ve lider kişiliğiyle bundan tam 105 yıl önce kendi adıyla efsane bir marka yarattı. 1900'lü yılların başında New York'ta tüm dükkanların kapıları siyaha boyanırken, Arden SPA'sının kırmızıya boyadığı kapısı ile hemen rakiplerinden ayrıştı ve o yıllardan bu yana güçlü, özgün ve yenilikçi marka kimliği ile güzellik sektörünü domine eden markalardan biri olmaya devam ediyor.
2015 yılını tüm dünyada relansman yılı ilan eden Elizabeth Arden, köklü geçmişinden aldığı uzmanlığını öncü kimliğiyle bir araya getirerek inovatif ürünleri ve yenilenen marka yüzüyle güzellik endüstrisinde yeni bir sayfa açıyor. Bu süreçte cilt bakım alanındaki uzmanlığının da altını çizmek isteyen markanın öne çıkan ürünleri ise "Anti-Aging" kategorisi... Elizabeth Arden uzmanları cilt bakımı ve anti-aging alanındaki misyonlarını; "Cildi maskelemek yerine doğal güzelliğini açığa çıkartıyoruz. Ürünlerimiz gücünü doğa ile bilimin el ele vermesinden alıyor" diye özetliyor. 


SUPERSTART Skin Renewal Booster, Önerilen Perakende Satış Fiyatı, 230 TL


*Basın Bültenidir

KREDİ KARTI KULLANIRKEN DİKKAT - SİZİ ESİR ALMASIN

Herkese merhaba,

Beni tanıyanlar bilir eski bir bankacıyım ben. Finans işlerinden iyi anladığım konusunda asla mütavazi olmam :)

Geçenlerde bir yazışmada bir çok kişinin kredi kartından muzdarip olduğunu tekrar anladım. Sadece kredi kartı mı? Gelirin onlarca katı değerinde alınan araçlar, evler.. Bir çok kişinin umut ile girdiği bu borçları öderken ne kadar zorlandığını ve hatta bazılarının elindeki avucundakinden de olduğunu defalarca gördüm.Sizlere bugün kredi kartı kullanırken ne yapmalıyız hakkında ders vermeyeceğim. Hepimizin aklı kendine yetiyor ama bazen o yada bu nedenle ipin ucunu kaçırdığımız olmuyor değil. Öncelikle ben ne yapıyorum nasıl kullanıyorum onu anlatayım.

Benimde bir çok kişi gibi -özellikle bankacı olduğumdan dolayı eşi dostu kırmayıp- aldığım bir çok kart oldu. Sonra şunu fark ettim. Cebinizde bir çok kredi kartı olduğunda, çok güzel kampanyalarla karşılaşıp o karta sahip olduğunuz için aldığınız bir çok ürün oluyor. Hele bir dönem sanırım içine girdiğim psikolojik durum nedeniyle kendimi çılgınca alışveriş yaparken buldum. Allah'a şükür bu zamana kadar, hiç faiz ödemedim ama aldığım maaşın tamamını verdiğim o günlerden kendi kendimi frenleyerek kurtuldum :)

Sonra elimdeki tüm kredi kartlarını iptal ettirdim. Kendime bir tane kart seçtim ve uzun yıllardır sadece o kart ile alışveriş yapıyorum. Peki tek kart ile devam etmek bana ne sağlıyor? Bir kere tüm borcuma tek bir hamle ulaşabiliyorum. Ne kadar harcadığımı sorgulamak, gerekirse azaltmak daha kolay oluyor.  Hem böylelikle bankaların kredi kartı müşterilerinden aldıkları kredi kartı aidatını da ödemekten kurtuluyorum. Bir çok banka belli bir harcama limitine ulaştığınızda yansıttığı aidatı iptal ediyor. Sadece bir banka iptal etmemişti, bende o kartı hemen o an iptal ettirdim. Benden sadece bir kere alabildiler bu durumda :)

Bir çok Avrupa ülkesinde kişilerin sahip olduğu kredi limiti bellidir. Yanlış  biliyorsam düzeltsin lütfen yurt dışında yaşayan takipçilerim. Bizim ülkemizde de bir dönem yapmaya çalıştılar ama şu yada bu nedenle yapamadılar. Örneğin benim limitim oldukça yüksek. Aylık gelirimizin 5 katı. Yani kendimi bir kaptırsam ödemek için aylarca hiç birşey yiyip içmememiz lazım. Oysa ükemizde insanlar kredi kartını kullanırken, ceplerindeki parayı harcıyor zannediyorlar. Varsa kira, aidat ve faturaların miktarını belirleyip, biraz da nakit yanınızda kalacak şekilde kredi kartını kullanmalısınız. Ben şahsen öyle yapıyorum :)Borç borçla ödenmez. Bazı kişilerin kredi kartı borcunu ödeyebilmek için başka kartlarından nakit çekerek yatırdıklarına sıkça şahit oldum. Nakit çekim ücretleri ve faizi zaten normal kullanımda ödediğinizden fazla. Böyle yaptıkça kısır döngü hiç bitmiyor. Gelecek ayda ödeyemiyorsunuz. Bir sonraki ayda. Sonunda hepsi elinizde patlıyor. Bu nedenle tek kartta kalmak ve düşük limitli kart kullanmak zor bir anınız olduğunda faydalı.

Evet tüketim toplumu olduk gitti, ama hiç bir şey için geç değildir. Akıl vermeyecem dedim ama dayanamıyorum :)  Diyelim borcunuz çoğaldı ve siz bununla ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. O zaman eğer mümkünse, eş dosttan yardım istemekte fayda var. Tüm borçlarınızı bir şekilde kapatmalı yada en azından gelirinize göre taksitlendirmelisiniz. Ardından aylık ödeyeceğiniz para belli olduğunda. her şeyden kısmanız gerekli. Eğer aynı şekilde yaşamaya devam ederseniz, bu hamlenizde başarısız olur. 

Bu konuda daha çok yazabilirim ama sanırım yeter. İçiniz karardı :)

Borçsuz, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum

Sevgiler

Şafak


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...