21 Eyl 2020

Kadınlar için Oversize Giyim Önerileri

Kadınlar İçin Oversize Giyim Önerileri

Herkese merhaba,

Bugün sizlere kadınlar için oversize giyim önerileri vermek için buradayım. Oversize giyim denilince bir çok kişinin aklına büyük beden kıyafetler geliyor ancak bu tanım çok doğru bir tanım değil. İngilizce anlamı olması gerekenden büyük olarak çevirilebilir.  Oversize giyim, aslında en kaba çevirisiyle salaş giyim tarzı. Benimde günlük hayatta sıkça  kullandığım bu tarz, eskiden sadece kadınlar için kullanılmaktayken artık erkeklerde bu giyim tarzını benimsemiş durumda.

Tabi bu tarz giyineceğim diye, bedeninizin bir kaç boy büyüğünü almak sizi komik duruma düşürebilir. Bu nedenle gerçekten bu tarz kıyafet satan yerleri seçmeniz en doğrusu. 

Mesela bu oversize t-shirt XS beden. Salaş bir görünüme sahipken, üzerindeki mankende de bir kaç beden büyükmüş gibi durmuyor.

Oversize T-Shirt Modelleri

Yazının başında da belirttiğim gibi erkeklerde bu modaya uydu. Önerilerimi sadece kadınlar için verecektim ama dayanamadım. Aslında bence erkekler için en uygun tarz da bu olmalı :) 


İyi bir oversize giyimde, ilk aşamadan itibaren iyi bir şekilde çalışılması lazım. Örneğin bu ürünlerde daha önceden kumaşda yıkama yapıldığından çekme gibi bir problemle karşılaşılmıyormuş. Yani üstünüze giydiğinizde ne ise, sonrasında da o. 

Bu yazıda https://www.gotham.com.tr firmasından biz bayanlar için bir kaç öneri vermek istiyorum. Umarım önerilerimi sizde beğenirsiniz. 


Kadın Oversize T-Shirt

Bu oversize eşofman altı, çok rahat gözükmüyormu sizce de? 

Oversize esofman altı

Yüksek belli bir pantolon seçerseniz mümkünse üstünüze kısa t-shirtlerden yada bluzlardan giyin. Acayip havalı duruyor bence. Bu yeşil olanında rengi çok güzel. Slim fit kıyafetlerde ben bazen nefes alamadığımı hissediyorum.

Kadın Oversize Esofman Altı


Oversize Sweatshirt

Oversize kıyafetleri satın alırken, kumaşın yapısına ve çok karışık renkli olmamasına da dikkat etmelisiniz. Bir diğer önerimde, giydiğiniz oversize kıyafeti tam tersi olan bir ürünle tamamlamanız. Üst öyleyse altın dar yada kısa olması gibi. Ayrıca üstünüzdeki kazak yada tshirt oversize ise alta giyilen tayt ya da mini eteğe uzun çizmeler de çok yakışabiliyor.  

Son önerimi de yağmurların artık başlıyoruz diye sinyal verdiği bu akşam, Oversize Yağmurluk ile veriyorum. 

Oversize Yağmurluk


Sizler bu giyim tarzı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlara yazarsanız çok sevinirim. Bir başka yazıda görüşmek üzere 

Sevgiler
ŞafakRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...