10 Haz 2013

EGE KARDEŞİNİN MEMESİNİ EMİYOR


 Ege'nin kardeş kıskançlığı tavan yapmış durumda. Ağzındakine bir bakın :) Ve anne olaya müdahil oluyor. Kaç saat emeceksin ki kardeşinin memesini.


İşin komik tarafı Efe Deniz meme emmiyorrrr.


KOCAMIN DOĞUM GÜNÜ VE BENİM YAPTIĞIM SÜPER PASTA

Geçen hafta eşimin 41. doğum gününü kutladık. Kırkbir kere maşallah ona. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım diye kendi ellerimle süper bir pasta hazırladım.  İkili ilişkilerde erkeğin kalbine giden yol kesinlikle midesinden geçiyor :)

İşte tarifi;

Pasta keki malzemesi
3 yumurta,
3 fincan un,
3 fincan şeker
1/2 paket kabartma tozu

Yapılışı:
Şeker ve yumurtaları bir kapta beyazlaşana kadar çırpın. Un ve kabartma tozunu ekleyerek biraz sulu bir hamur elde edin.
Önceden yağlayıp unladığınız kelepçeli kalıba dökerek, 175 derece fırında pişirin.

Pastanın hazırlanışı:

Soğuduktan sonra keki 2 parçaya bölün. Benim kekim oldukça kabarmıştı bu nedenle ben üçe bölerek yaptım.

Birinci katı nescafeli süt ile hafif ıslatın ve içine hazır satılan dolgu kremayı sürün. Ben çilekleri minik minik doğrayarak içine katmıştım. İkinci katı kapatın. Keki yine nescafeli süt ile ıslatarak tarife göre hazırladığınız  krem şantiyi sürün. Krem şantiden biraz ayırın ki onu şeker hamurunu yapıştırmak için kullanacağız. Üzerine muz ve damla çikolata dökün.üçüncü ve son parçayı kapatın, kalan nescafeli süt ile ıslatın. 

ayırdığınız krem şantiyi her tarafa yayın.


Sıra geldi şeker hamurunu açmaya. Açarken yapışmaması için nişasta kullanabilirsiniz.

Açılan hamuru pastanızın üstüne kapatın ve elinizle hafifçe bastırarak iyice yapışmasını sağlayın. Sıra geldi süslemelere. Bundan sonrası hayal gücünüze kalmış.

 Afiyet olsun

EGE'NİN ARKADAŞLIĞA BAKIŞ AÇISI

Hafta sonu Ege babası ile havuzdaydı. Onları havuzdan toparlama görevi bana kaldı yine. Gidince gelmek bilmiyorlar. Tam çıkış zamanı Ege bir arkadaşı ile kavgaya tutuştu. Babası ikisini de durdurup, "Ayıp değil mi siz arkadaş değil misiniz" diye sordu. İşte o diyalog dört yaşındaki oğlumun daha bu yaşta arkadaşlığı az da olsa kavradığının sinyallerini verdi bana ve mutlu oldum.Baba : Ayıp değil mi siz arkadaş değil misiniz?
Ege:    Hayır değiliz.
Baba:  Nasıl değilsiniz? Beraber havuza girmediniz mi? Birbirinizi tanımıyor musunuz?
Ege:    Evet tanıyoruz ama tanıdığız diye arkadaş değiliz. Her tanıdığımız arkadaşımız olmaz
           tamam mı?

Bir çok insan arkadaşlık ile tanıdıklığı karıştırırken, Ege'nin arkadaşlığa bakış açısı beni etkiledi. Bir ara çaktırmadan arkadaşlığa bakış açısını tam olarak öğreneceğim.

Sevgiyle kalın


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...