7 May 2014

KEDİ DİLİ BİSKÜVİDEN EKLER PASTAMerhaba,

Geçenlerde kedi dili bisküviden ekler pasta yaptım oldukça da beğenildi. İşin en güzel tarafı tamamını yapmak 15 dakikamı aldı. Özellikle çalışan kadınlar için yemeğe misafir geleceğinde akşamdan hazırlanabilir. Kapaklı bir borcama konularak buzdolabında tazeliğini koruyarak bekler. 

Tarifi sizinle de paylaşmak istiyorum.

Malzemeler

1 paket kedi dili bisküvi
Islatmak için yaklaşık 1 bardak süt

Muhallebisi için 

* Bu tarifi, Pril etkinliğinde karşılaştığım sevgili Lezzet Tramvayı önerdi. Gerçekten güzel oluyor. Ben sadece yumurta sayısını azaltıp beyazını katmadan yaptım. 


3 bardak süt
1 yumurta
Yarım fincan  mısır nişastası
1 bardak şeker
1 çorba kaşığı un
1 çorba kaşığı  tereyağı
Üstü İçin,
Yaklaşık 200 gr. kuvertür çıkolata
Yapılışı
Öncelikle tüm muhallebi malzemelerini yağ hariç soğuk sütte karıştırın. Ardından orta ateşte göz göz olana kadar pişirelim. İndirmeye yakın terayağını ekleyelim.
Ayrı bir kaba yaklaşık 1 bardak soğuk süt koyun ve kedi dillerini batırıp çıkarın. Bir borcama dizebilirsiniz. Sonra üzerilerine hazırladığınız muhallebiyi dökün ve ikinci kat kedi dilleri içinde sütle ıslatma işlemini tekrarlayın.
Siz bu işlemi yaparken yarım çay bardağı suyun içine kuvartür çikolatanızı koyun ve eritin. Burada benmari usulü de yapılabilirdi ama çikolata çok koyu olacağı için su ile inceltmeyi seçtim, tadında da çok büyük farklılık olmadı.
Erimiş çikolatayı bir kaşık yardımı ile kedi dilinden hazırladığınız minik pastacıklara dökün.
Afiyet olsun
Sevgiler
Şafak 


"La Casa de los Aromas” Markasının Blog İzleyicileri İçin Düzenlediği hediye kampanyasına Katılın


Merhaba 

"La Casa de los Aromas” markasının Blog izleyicileri için düzenlediği bir kampanya var. Bu kampanya ayın 1'i ile 20 si arası devam edecek. 

Yapılacak şeyler çok basit


Öncelikle firmamızın Facebook sayfasında herhangi bir fotoğrafa yorum yazılıp, paylaşılıyor ve beğeniliyor,

Ardından firmamızın internet sitesinden istenilen herhangi bir “La Casa de los Aromas” marka üründen 1 adet seçiliyor,

Sonra seçilen ürünün bilgisiyle birlikte isim, soyad, tel, adres bilgisi ve yönlendiren boggerın ismi;  internet sayafmızdaki iletişim bölümündeki mesaj kutusundan, “Facebook sayfanıza yorum yaptım, paylaştım ve beğendiğim.” yazılıp, gönderiliyor,

Daha sonrasında firmamız da, 20 gün boyunca gelen mesajları toplayıp ardından kura yöntemiyle belirledikleri 50 kişiye  Facebook sayfalarında ki işlemlerini de kontrol ettikten sonra, hediyelerini kargoluyorlar. 

Kargo ücreti firmaya ait. 

Bir kaç küçük ayrıntı var. Bu ayrıntılara da dikkat etmenizi öneriyorum. 

İnternet sayfasındaki iletişim formu eksiksiz doldurulmalıdır.

Aynı ev adresine kayıtlı yalnızca tek bir takipçimizin müracaatı kabul edilmektedir.  Yani aynı adresten 1 den fazla kişi katılamıyor.

Eminim takip ettiğinizi 1’den fazla blogger vardır.  Farklı blogger adları yazarak 1’den fazla müracaat yapıp şansınızı arttırabilirsiniz fakat 1 adetten fazla ürün kazanamazsınız.

Ayın 20’sinden sonraki müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Ürün dağıtımları , ilgili kampanya ayının sonuna kadar tamamlanacaktır.

Seçilen ürünün, o anki stokta bulunan çeşitlerinden gönderilecektir dolayısıyla çeşit seçimi firmamız inisiyatifindedir. Bu yüzden üyelerinizin çeşit bildirmesine gerek yoktur dediler ancak siz yine de bildirin belki istediğinizi kazanırsınız.

Kuraya katılanları ve sonuçları şeffaf bir şekilde internet sayfalarından yayınlanacaklar. Bu nedenle facebook sayfasını beğendiğinizde mutlaka bildirimleri al kutucuğunu da işaretleyin bence.

Sahte özlükler açıldığı tespit edilirse, hediye gönderilmeyecektir.

Facebook sayfalarında beğendim paylaştım gibi kelimeler yerine gerçeğe uygun yorumlar veya yazılar yazılmasını rica ediyorlar.

Eğer hediye kazanırsanız bana da haber verin, umarım benim blog adımla katılan herkes kazanır :)

Sevgilerimle

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...