2 May 2017

Bitkisel Temizlik Ürünleri U Green Clean

Ecogarantie®sertifikasına sahip, doğa dostu temizlik ürünleri UZAY KİMYA’ dan


U GREEN CLEAN doğa dostu temizlik ürünleri 

1983 yılında, Türkiye’de bulunmayan ancak tüketicinin yaşam kalitesini yükselten temizlik ürünleri üretmek için kurulan Uzay Kimya, toprak, su ve havaya olan saygı ve sevgisi sebebiyle, insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen hammaddeler kullanmaktadır.

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir temizlik ürünleri ile pek çok yenilikçi üründe imzası olan firma dünyadaki gelişmelerle birlikte 2007 yılından beri yeni ürün serilerinde bitkisel temelli ve petrokimyasallardan uzak hammaddelerle üretim yapıyor. 

2014 yılı sonunda Türkiye’de ilk kez Uzay Kimya’ya verilen “Ecogarantie® Sertifikası” ile, tüm dünyada ekolojik ürünler için uluslararası kabul görmüş bir belgeyi almaya hak kazandı.

Ecogarantie, dünyada organik/ekolojik ürünler sektöründe kurulmuş bağımsız mesleki birlik tarafından verilen bir sertifikadır. Sertifika sayılı denetim firmalarından biri olan Belçikalı Certissy firmasının ekolojik ürünler için verdiği önemli bir tescil belgesidir. Çevreye duyarlı ve dünyanın ekolojik dengesini bozmadan üretim yapan, kozmetik ve temizlik malzemesi firmalarının üretim ve kalite normlarının inceleyen uluslararası bir belgedir. Ecogarantie için belirlenen kriterler farklı sektörlerden üretici, tüketici ve çeşitli derneklerin bir araya gelmesi ile ortaklaşa oluşturuluyor. Oluşturulan kriterler, her sene gözden geçirilip güncellenmektedir. Bununla birlikte, üretim ve hammadde süreçleri özenle ve dikkatle gözden geçirilip eğer bu süreçlerde çevreye etkisi negatif olan bir madde varsa kullanımına izin verilmemekte ve sertifikalandırma yapılmamaktadır.

Vegan Derneği 1 Kasım 1944’de kurulmuş, kayıtlı bir dernek olarak faaliyet göstermektedir. Derneğin temel hedef ve amacı yiyecek, kıyafet veya her ne amaçla olursa olsun, hayvanlardan doğrudan ya da dolaylı olarak elde edilen, yani hayvan sömürüsü ile elde edilen hiçbir madde, ürün içeriğinde kullanılmamasıdır. Ayrıca ürün ve bileşenleri hayvanlar üzerinde test edilmemelidir. Biz de U Green Clean ürünlerinde bu prensiplerle hareket ettiğimizi ve hiçbir hayvansal temelli malzeme ve içerik kullanmadığımızı teyit ve tescil edilmiştir. Daha detaylı bilgi için https://www.vegansociety.com/
Üretimde uyguladığımız çevreci yaklaşımlar 

Üretimde uyguladığımız çevreci yaklaşımların en önemlisi üretim esnasında oluşan her türlü kimyasal ve ambalaj atıklarının minimuma indirme hedeflerimizi her yıl yenilememiz ve bu konudaki hassasiyetimizdir. Fabrikamızdan hiçbir zaman doğaya zararlı herhangi bir atık atılmamakta ve ambalajlarda geri dönüşüm sağlanmaktadır. Ayrıca gerek üretim gerekse ofislerde tüketilen su ve elektrik, enerji tasarrufu konusunda da devamlı yeni yöntemler geliştirmekte ve uygulamaktayız. 

U Green Clean serisinin çevreci özellikleri

U Green Clean, Ecogarantie® sertifikalı temizlik serisi, zararlı kimyasal hammaddeler içermeyen, tamamen organik ve bitkisel içeriği ile çevreyle uyumlu ürün yelpazesine sahiptir. Sıvı sabun ve bulaşık deterjanına ek olarak çok amaçlı yağ çözücü, banyo temizleyici, çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı, bitkisel çamaşır suyu da U Green Clean ailesinde yer almaktadır. Bunlara ek olarak, çok amaçlı temizleyici ise camlar dahil olmak üzere birçok alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 

Ürünlerin başlıca özellikleri ise;

• Formüllerde kullanılan hammaddelerin üretimlerinden itibaren tüm aşamaları ekolojik sertifikalı olması
• Avrupa Birliği’nden ECOGARANTİE sertifikası
• Bitkisel ve doğal hammaddelerle üretilerek, petrol ve hayvansal kaynaklı hammaddeler içermemesi
• Klor, SLES, Paraben, Sentetik Parfüm ve Fosfat gibi zararlı kimyasallar KESİNLİKLE içermemesi
• Sentetik Parfüm yerine organik yağlar kullanılması
• Zararlı kalıntı bırakmaması
• İçeriğindeki tüm hammaddelerin doğada biyolojik olarak parçalanarak çevre ve cilt dostu olmasıdır.


**Basın Bültenidir.

Şık Mutfaklar İçin Ankastre Renkli Buzdolabı

Siz de ankastre renginin mutfaklara çok yakıştığını düşünenlerden misiniz? Bu yıl ankastre renklere ilgi çok fazla: Gümüş grisi bu renk, mutfaklarda hakikaten güzel duruyor ve bulunduğu her ortama değer katıyor. En çok da buzdolabı modellerine yakıştığını düşünüyorum, ankastre renkli buzdolapları mutfakların gerçekten de havasını değiştiriyor. Bu nedenle Uğur Soğutma’nın UES 585 D2K NFI A++ isimli buzdolabı modelini görür görmez sipariş etmeye karar verdim: Ankastre renginin en şık tonunu kullanıyor.Sevdiğim bir renge sahip olması, tek tercih nedenim değildi elbette. Uğur Soğutma’yı gayet iyi tanıyorum, 60 yıldan fazladır derin dondurucu modelleri ile soğutucu cihazlar üretiyor. Açıkçası, bu sektörde rakibi olduğunu düşünmüyorum ve buzdolabının da bir soğutma uzmanından alınması gerektiği kanaatindeyim. Hem markayı, hem de ankastre rengini görür görmez satın alma kararı vermem bundan kaynaklanıyor. Buzdolabını yaklaşık 3 aydan bu yana kullanıyorum ve izlenimlerim şöyle:İç hacmi 585 litre ve fazlasıyla yeterli geliyor. Açıkçası bu büyüklükteki bir iç hacmi, çoğu marka ancak en üst düzey ve en pahalı modellerinde sunabiliyor. ’da ise standart geliyor! Buzdolabı içerisindeki şeffaf sebzelik bölümü özel, zira nem kontrolü yaparak sebzelerin daha uzun süre taze kalmasını sağlıyor. Ayrı bir “0 derece” bölümü de var, süt ve et ürünlerini bu bölüme koyarak kullanım ömürlerini uzatabilirsiniz.Buzdolabının no-frost özelliği var ve dondurucu bölmesinin kapasitesi tam 97 litre. Çoğu aile için fazlasıyla yeterli olacak bir kapasite bu. Isı kontrolü tamamen otomatik, bu da maksimum seviyede enerji tasarrufu yapmasını sağlıyor. Dış kapağı üzerinde bir LED gösterge var, hem çok şık duruyor ve hem de kapağı açmadan buzdolabı kontrollerine ulaşmanızı sağlıyor. Buzdolabını geceleri de kullanmayı sevenlerdenseniz hiç merak etmeyin: LED aydınlatması, toplam 5 adet temperli cam rafı mükemmel bir şekilde aydınlatıyor. Fiyatının çok üzerinde özellikler sunan UES 585 D2K NFI A++ modelini satın aldığım için çok mutluyum, mutfağım hem çok daha şık bir hale geldi ve hem de çok kaliteli yeni bir buzdolabım oldu! https://satis.ugur.com.tr/item/ues-585-d2k-nf-a/100030 adresinden siz de sipariş verebilir, ödemenizi 12 taksit halinde yapabilirsiniz.Bir boomads advertorial içeriğidir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...