16 May 2014

SOMALI ÇOCUKLAR İÇİN TAVSİYE EVİNDEN YARDIM ÇAĞRISI

Merhaba,


Tavsiye Evi ve İyi kalpli eller'in düzenlediği yardım kampanyasına lütfen destek verelim. YENİ oyuncak, kitap gibi onları mutu edecek yardımlarınızı bekliyorlar. Sonra ekip olarak gidip elden verecekler.

Bir çok kampanya var, kim bize yakınsa, yapabileceğimiz yardımı kiminle ulaştırabilrsek öyle. Bugün sen ben yok, biz var.


Sevgiler
Şafak


POZİTİF DÜŞÜNCELER VE ÇOCUKLAR GÜLSÜN VAKFINDAN SOMA'LI MİNİKLERE EĞİTİM DESTEĞİ PROJESİ

Merhaba,

Sizlere Soma'da yetim kalan çocuklar ve aileleri için düzenlenen kampanyaları duyurmaya devam edeceğim. Bir parça umut, bir nebze rahatlamak herkesin hakkı. Onlar babalarını, kardeşlerini, eşlerini kaybetti. Acıları her zaman devam edecek, ancak maddi olarak da rahatlatılmaları lazım. Maddiyat denince sadece bugün vereceğimiz para gelmesin aklınıza. Aynı zamanda çocukların okulu, okul masrafı, geçimlerini sağlayacak bir iş belki.

Şimdi paylaşacağım hareket, Geçenlerde seminere gidip sizinle paylaştığım Pozitif Düşünceler ekibine ait. Daha önce yazdığım gibi anaokullarına destek  projeleri var.

Bu sefer bu projeyi, "Soma'lı miniklere eğitim desteği" adı altında Çocuklar Gülsün Diye vakfı ile birlikte hareket ederek, Soma'da yeni kurulacak anaokuluna bağış yaparak sürdürecekler.  Şimdi Pozitif Düşünceler ekibinin kurucusu Biricik'in yazısını olduğu gibi kopyalıyorum.

Hadi mutlaka miniminnacık ta olsa bir katkımız olur.

Merhaba;
Soma’da yaşanan maden faciasında hayatlarını kaybeden madencilerimizin ailelerinin yaralarını bir nebze sarabilmek, onların yüzlerinde minik bir tebessüm olabilmek için, tüm halkımız, tek yürek olduk. Eminiz pek çoğumuz, bu üzüntülü günlerde, vefat eden yurttaşlarımızın ailelerine destek vermek için birlikte hareket etmeyi hedefliyor.
soma
Biz de Pozitif Düşünceler ekibi ve Biricik Dünyam olarak, daha önce başlattığımız “Okul Öncesi Kitap, Oyuncak ve Malzeme Kampanyası“nı Soma’daki miniklerimiz için devam ettirme kararı aldık.
“Soma’lı Miniklere Eğitim Desteği Kampanyası” adını verdiğimiz bu yeni kampanyamızda, madencilerimizin çocuklarının yüzleri gülsün diye, SOMA’da yeni kurulacak anaokuluna bağışlanmak üzere eğitim materyalleri toplayacağız.
Şanlıurfa Deniz İlköğretim Okuluna gösterdiğiniz ilgile ile civar 4 köydeki okullara ve Çocuklar Gülsün Diye vakfına eğitim destekleriniz büyük bir umut ve mutlulukla ulaştırdık. Detaylar bu acı günlerin bitiminde yarınlarımıza daha umutla bakabilmek bu karanlık günleri aşabilmek için yüzlerini güldürdüğünüz çocuklarımızı www.pozitifdusunceler.com ‘da sizlerle paylaşıyor olacağız.
SOMA için eğitim kampanyası başlatmamızın sebebi bir iki günlük değil kalıcı bir destek için açılacak olan okulun ihtiyaçlarını toplamak yeni eğitim öğretim döneminde onları eğitim materyali masrafından kurtarmak ve onların hatıralarından bu kötü günleri kuracakları güzel hayallere yapacakları umut dolu resimlerle aşabilmelerine destek olmak içindir.
mimarlik_ve_cocuk_resim_yarismasi_2_9_20130723_2024568431
SOMALI MİNİKLERİMİZE AYDINLIK, UMUT DOLU HAYALLER KURABİLMELERİ İÇİN BİR EĞİTİM MATERYALİ DE SİZ YOLLAYIN…!
Bağışlanabilecek malzemeler:
◾Renkli etkinlik kartonları
◾Elişi kağıtları
◾Grapon kağıtları
◾Fen, müzik, kukla merkezleri için materyaller
◾Hikaye kitapları
◾Eğitim setleri
◾Oyun hamuru
◾Resim kağıtları ya da resim defterleri
◾Silgi
◾Kalemtraş
◾Makas
◾Yapıştırıcı – selo bant
◾Yapıştırıcı – prit
◾Kuru boya kalemleri
◾Kurşun kalemler
◾Pastel boya
◾Sulu boya
◾Keçeli kalemler
◾Parmak boyası
◾Tahta blok, lego, puzzle gibi eğitici oyuncaklar
ÖNEMLİ!
◾Bu listedeki ürünler dışında eğitim materyallerini bağışlamayı düşünüyorsanız, lütfen ürünleri almadan önce bizimle iletişime geçerek, seçtiğiniz ürünün uygunluğunu teyit ettiriniz.
◾Lütfen 2. el ürünleri göndermeyiniz.
◾Bu kampanya kapsamında para bağışı ya da nakit bağış kabul edilmemektedir.
Nasıl Bağış Yapabilirim?
“Soma’lı Miniklere Eğitim Desteği Kampanyası”nda “ÜCRETSİZ KARGO” imkanımız devam edecek.
Bağışların koordineli olması ve aynı ürünlerin tekrar tekrar gönderilmesinin önlenmesi açısından. aşağıdaki kısa formu doldurarak bizlerle iletişime geçiniz.
Pozitif Düşünceler ekibinden bir arkadaşımız 1 iş günü içerisinde size geri dönüş yaparak hala ihtiyaç duyulan ürünler hakkında bilgi verecek ve ücretsiz kargo gönderiminizin organizasyonu konusunda yardımcı olacaktır.
Duyarlı yaklaşımınız için çok teşekkür ederiz.

http://www.biricikdunyam.com/somali-miniklere-egitim-destegi-kampanyasi/

http://pozitifdusunceler.com/somali-miniklere-egitim-destegi-kampanyasi/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...