22 Tem 2017

"Sonsuzluğun Sonuna Dek" Kitap Yorumu
Merhaba,

Geçtiğimiz hafta ilk defa bir kitap turuna katıldım ve çok keyif aldım. Kitap turu nasıl bir şey derseniz, birkaç kitapsever yada kitap bloggeri bir araya geliyor ve seçtikleri bir kitabı birlikte okumaya başlıyorlar. Sonra hepsi sosyal medya hesaplarında kitap hakkında ki yorumunu paylaşıyor. Instagramda @otakukutuphanesi , @hayalperestinzamanyolculugu , @elmaskocan ve @safagindunyasi  olarak bulabileceğiniz 4 blogger olarak Dex Kitaptan yayımlanmış “Sonsuzluğun Sonuna Dek” kitabını birlikte okuyarak yorumladık. 

Kitap Jennifer L. Armentrout tarafından 2016 yılında yazılmış ve özgün adı “The Problem with Frower “ Karton kapak olan kitap 490 sayfa.
Sonsuzluğun Sonuna Dek kitabında koruyucu aileler tarafından büyütülen Mallory ile Rider ‘in hikayesi anlatılıyor. Birlikte aynı koruyucu ailede büyümeye çalışan Mollary ve Rider ne yazık ki o aile de çok kötü zamanlar geçirmiş. Küçük bir kız olan Mollary’i korumak için ondan birkaç yaş büyük Rider bir çok kere dayak yemek zorunda kalmış.

“Küçük bir kızken sürekli dolabımda saklanırdım. Tozla kaplı ve karanlıktı, naftalin kokardı. Ama orası beni dışarıdaki canavarlardan koruyan bir mabeddi. Büyüdüğümde ve saklanmam gerektiğinde hep gardıroplarının tüm o canavarları hapsettiği, benim de rahat rahat,  güven içinde yatağımda yattığım bir evde yaşadığımı hayal ederdim. Örnek alıp hayranlık duyabileceğim bir anne baba ile yaşadığım bir evi , ileride hayatımı nasıl daha iyi yönde değiştirebildiklerinden bahsedebileceğim bir konuşmanuın konusu olabilecek bir anne babayı. Ama saklandığım  canavarlar bana nezaketin ve sevginin karşılıksız verilmesi gerektiğini öğreterek beni şu anda olduğum kişi haline getirdiler. “

Gençlerin yolları kötü bir olay ile ayrılmış. Bir yangında kolları yanan–ki yanma nedeni çok acıklı - Mollary’i yattığı hastane de doktor olan Carl ve Rosa evlat edinmiş. Birkaç yıl birbirini görmeyen bu iki gencin hayatı bir tesadüf sonucu lisede yine kesişmiş ve asıl hikayede bu şekilde başlıyor.
Kitapta sadece bu iki gencin hikayesi yoktu. Hayatlarında olan başka kişilerin de hikayeleri vardı ve aslında herkesin hayatının zaman zaman zor zamanlardan, büyük acılardan geçtiğini okuyabiliyordunuz.
Kitap aslında bir çok duyguyu bir arada içinde bulunduruyordu. Arkadaşlık, kader ortaklığı, anne babası olmayan çocukların yaşadığı zorluklar, bulunduğun ortamın yaşamını nasıl etkilediği ve aşk.
Rider ve Mollary’in aşkı…

“Sonsuzluğun Sonuna Dek” arkadaşlığa ve aşka inancını kaybetmeyenler için yazılmış. Tavsiye edilir efendim :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...