30 Haz 2013

AVCILAR SANAT ATÖLYESİ TÜZE SİTESİNDEYDİ
Dün akşam sitemizde tiyatro gösterisi vardı. ASA Tiyatro ekibinin oynadığı Ocak isimli tiyatro oyunundan başlangıçta biraz önyargılı gitsem de gerçekten memnun şekilde ayrıldım. Hatta öyle ki bir ara öyle çok duygulandım ki nerdeyse ağlayacaktım. 4 çocuk, anne, baba ve babaanneden oluşan 7 kişilik yoksul bir ailenin hikayesi. Yoksulluklarına ve birbirinden oldukça farklı psikolojiye sahip bu ailenin, bu yoksulluk içinde yaşadıkları olumsuzluklara karşı direncini, çatışmalarını anlatıyor oyun kısaca.

Ben tiyatro seyrederken eşim iki oğlumuzla da evde kaldı. Birini uyuturken bir diğerine mama yediriyordu:))

Benim kocam bir başka valla. Böyle baba bulmak çok zor. Herkes bu kadar çocuklarına ilgili olamaz. İyi ki varsın sevgilim sen olmasan ben ne yapardım.

Neyse işte tiyatrodan bir kaç kare. Çok beğenildiği için tekrar oynayacaklar. Bu geceyi düzenleyen Pilavcızadem Beylikdüzü'nün sahibi İlknur hanıma, Lokali bizim için hazırlatan Yöneticimiz Fuat beye, ve tabi Asa Tiyatro Ekibi oyuncularına çookk teşekkür ederiz.

 
 
 
 
işte ağladığım sahne :)
 
 
 
 
 
 
 
Seyirciniz bol olsun Avcılar sanat Atölyesi. Süperdiniz
 
Sevgiyle kalın
Şafak
 

ACILI EZME

Geçen gün bir arkadaşımın bloğunda gördüm bu tarifi. Sevdiğim ama nasıl yapıldığını bilmediğim bu mezeyi hemen yaptım ve harika oldu. İşte benimkinin resmi ve tarifi1  adet orta boy kuru soğan
2 adet orta boy domates (kabuklarıyla)
1 adet büyük boy salatalık (kabuklarıyla)
2 adet yeşil biber
2 diş sarımsak
yarım demet maydanoz
2 yemek kaşığı biber salçası
1 tatlı kaşığı tuz
2 yemek kaşığı zeytinyağ
1 yemek kaşığı nar ekşisi
2 yemek kaşığı pul biber ( acı sevenler oranı arttırabilir)

Yapılışı:
 Domates, soğan, sarımsak, salatalık, maydanoz ve biberi robota alın. çok ezilmemelerine özen göstererek robotta 1-2 kere çektirin. derin bir kaseye alın. içine salça, pul biber, zeytinyağı , tuz ve nar ekşisini koyup elinizle tüm malzemeler özdeşene kadar acılı ezmenizi karıştırın. Servis tabağına alıp üzerini maydanozla süsleyerek servis edebilirsiniz. Kızartılmış küçük ekmeklerin üzerine acılı ezme koyarak da masada değişik sunum yapabilirsiniz.

Afiyet olsun


Kaynak :http://guldeninmutfagi.blogcu.com/acili-ezme/13866841

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...