12 Haz 2013

ÇİLEK BİTMEDEN BİRŞEYLER YAPIN:)

Çilek zamanı bitmek üzere. Bence bitmeden değerlendirmek azım. Bir çok arkadaşım çilek reçellerini yaptı bile. Ben reçeli çok tüketmediğimiz ve aslında çok güzel yapamadığım için reçel yapmadım. Ama kışın tatlılarımda kullanmak için 2 kg. çilek alıp dondurucuya sakladım.

Çilek derin dondurucuda nasıl saklanır ki diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Çilekleri ayıklayıp güzelce yıkadıktan sonra içine çok az şeker karıştırarak blenderdan geçirdim. Sonra bir kapta dondurdum ve donmuş halini buzdolabı poşetlerine koyarak derin dondurucuya attım.
Size de tavsiye ederim. Kışın bu çilekle pasta yapabilirsiniz. tek yapmanız gereken donmuş çileği bir tencerede ısıtmak ve bir kaşık nişasta ile pişirmek.

Şimdiden afiyet olsun
Şafak

GEZİ PARKI DİRENİYOR

Bir vali düşünün bundan sonra polis kardeşlerinize emanetsiniz diyor. Saatler sonra duyuyorum ki Taksim yine karışmış. Her yer kan kokuyor, gaz kokuyor.
Bir başbakan halkına çapulcu diyor. Oysa Türk Dil Kurumuna göre çapulcunun anlamını "talancı, yağmacı". Eğer bu sivil halk çapulcu ise bizce Çapulcunun anlamı;

             Ç...ağdaş
             A...tatürkçü
             P...olitika üstü
             U...zlaşmacı
             L....aik
             C...umhuriyetçi.
             U...mutluNe yazık ki Halk Tv dışındaki kanallar yanlı yayın yapıyor. Yurt dışındaki Tv kanalları bile onlardan daha çok bilgi veriyor.

Olan yine halkıma oluyor...Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...