20 Oca 2015

EFE DENİZ 2 YAŞINDA İYİ Kİ VARSIN OĞLUM

Merhaba,

Küçük oğlum Efe Deniz'in cuma günü doğum günüydü. Bizde aile arasında bir kutlama yapalım dedik. Birkaç yakın arkadaşım da bu kutlamada bize eşlik etti. Gelen herkese çok teşekkür ederim.
Hazırlıklar sırasında kız kardeşim de en az benim kadar yoruldu. Ev ve yemek işlerinde, hediye ve ikramlarda onun yardımı ile başardım. Eşime de süsleme ile ilgili işlerde dışarıda yapılacakların halledilmesi işini verdik sanırım alnımızın akı ile günü tamamladık. 

Daha fazla yazmadan neler yaptığımızdan resimler ile bahsetmek istiyorum. Öncelikle Eminönü'ne gidilip hediyeler alındı.

Efe Deniz Cailleu yu çok seviyor. Bunun üzerine tema olarak onu seçtim. Ardından severek sık kullanılanlara eklediğim Keyfekeder Saatlerim Blogunda ki dosyayı indirdim ve bunun içinden yapacaklarımızı bastırma, yaptırma işlerini ona verdim. Tabi sıkı bir takip altındaydı çünkü erkekler biz kadınlar gibi değil işi boşlayabiliyorlar :)

İlk gece bu işlere ayrıldı. Bu konuda en büyük destekçim kız kardeşim oldu. Kes yapıştır dik işlerini o halletti.
O bunlarla uğraşırken ben kurabiyeleri yaptım.Ertesi gün, temizlikçinin bize attığı gol ile, temizlik işi de bize kaldı. Temizlik ve alışveriş işlerini hallettik. Gece de boş durmadık tabi, Zeytinyağlı yaprak dolmalarını sardık. Ben pastanın pandispanyasını ve içini hazırladım, üzerinin süslemelerini kestim, yarın tamamlanmak üzere dolaba kaldırdım.Kalan süslemeleri yaptık. Eşim anı fotoğrafı çerçevesini getirmişti. O onları yapıştırıp kartonları kesti. Kapı afişinin son rötüşlerini yaptı. Yattığımızda saat neredeyse 04:00 'dü.

Doğum gününün kutlanacağı güne çok iş kalmamıştı. Kalan salata ve yemekleri hazırladım, eşim eve geldiğinde balonları ve süslemeleri yaptı. Pastanın kalan işlerini bitirdim.
Akşam da yemeğimizi yedikten sonra gelen arkadaşlarımla doğumgünü pastamızı kestik. resimler çektirdik. Misafirlerimize biz de kurabiye ve hediyelerimizi verdik.
Bizim için gerçekten yorucu bir hazırlanma dönemiydi ama değdi. Çocukları mutlu eden tek hediyenin oyuncak olduğu bir kez daha ispatlandı. Günün yıldızı dayımızın aldığı Cailleu du. 

Efe Deniz'in Cailleu ile müthiş dansını izlemek isterseniz buyurun :)Çok komik dimi, halen karşısına geçip öyle seyrediyor, onunla kafasını sallıyor :)

Yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Allah'dan oğlum için hayırlı yaşanan bir hayat yazmasını diliyorum. Hayırlı eşi, hayırlı işi, hayırlı evlatları olsun.

Hepimizin çocukları için böyle olsun

Sevgilerimle
Şafak


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...