31 May 2013

EVDE SERUM FİZYOLOJİK NASIL YAPILIR?

Herkese merhaba

Yaz geldi ama benim çocuklarımın burun tıkanıkları genelde devam ediyor. Mini minnacık burunları var ondan herhalde:)

Pek istekli olmasam da Serum Fizyolojik damlatıyordum ama yine de acaba içinde başka maddelerde var mı sorusu beni korkutuyordu. Çünkü üzerlerine "açıldıktan sonra kullanmayınız" ibaresi ekleniyor.

Ege'yi küçüklüğünde bir süre götürmüş olduğumuz Prof. Dr. Rasim Küçükusta'nın  yazısı da işin maddi boyutu açısından oldukça etkili. Yazıyı okumak isterseniz tıklayınız.

Neyse ki geçen Efe Deniz'i aşıya götürdüğümde Aile Hekimi evde yapabileceğimiz bir karışım önerdi. Bu tarif Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde hocalar tarafından kullanılıyormuş

Saklamak için eczaneden alacağınız bir cam şişeye koyabilirsiniz. Bizim eczanemiz benden bir bedel almadan verdi şişeyi. Üstündeki damlalıklı kapakta çok işime yaradı.

İşte tarifi:

1 su bardağı kaynatılmış ve soğutulmuş su
1 çay kaşığı karbonat
2 çay kaşığı sofra tuzu


Siz yine de kullanmadan önce doktorunuza fikrini sorun.Sevgilerimle,

Buraya tıklayarak beni GFC takibine kolayca alabilirsiniz

Ayrıca sosyal medya hesaplarımdan takip ederseniz çok mutlu olurum :)


InstagramTwitter , Facebook


BBC ÜCRETSİZ ONLINE İNGİLİZCE KURSU

İngilizce'nin dünyada ki üstünlüğü tartışılmaz. İngilizce bilmeyenlere nerdeyse uzaydan gelmiş gibi bakılmakta bu devirde :)Sizler için BBC' nin hazırladığı ücretsiz online bir kaynak buldum. 20 bölüm ve 259 dersten oluşan bu online İngilizce kursu ile İngilizce öğrenebilirsiniz. Bir çok güncel hayatın içinden bölümler canlandırılıyor.

İlgileniyorsanız Buraya tıklayabilirsiniz 

Sevgiyle kalın,
Şafak

EGE BU YARATICI ÇOCUK SETİNE BAYILDI

Ege doğduğu günden beri Boyut yayıncılık beni zaman zaman arar ve bir şekilde ürün almaya ikna eder. :) Sadece bir kere aldığım ürün yaşına uygun olmadığından Ege için sıkıcı geldi. Ama 3-4 sene sonra onları da bayılarak seyredeceğinden eminim.

İki gün önce Ege için bir etkinlik dergisi satın almam yönünde görüşme yaptık. Adı Art Crazy -Yaratıcı çocuk seti. Ve jet hızıyla bugün elime geçti. Akşam Ege fark etti ve ben daha incelemeye fırsat bile bulamadan baktım yapmaya başlamışız.
En çok da dergilerle beraber gelen boya ve kalemler ilgisini çekti sanırım Oysa evde bir sürü boya ve kalem var. Ama çocuk haklı. Çanta da neler yok ki? simler, cam boyaları, kumaş boyaları, renkli kalemler, fırçalar vb. bir sürü şey.İşte ilk yaptığımız iki etkinlik. Ve bunları yatma saatimizde yaptık.


Eğer sizde ilgilenirseniz Boyut Yayıncılık ürün sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

Çocuklarınızla bol neşeli günler diliyorum

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...