22 Eki 2013

İŞTE BENİM DÜNYAM

Merhaba,

Bir Blog tanıtım sitesine bloğumu anlatırken aşağıda ki yazı çıktı sizinle de paylaşmak istedim. İşte benBen kim miyim? Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye'nin kızı, Kemal ve Miray'ın ablası, Ege ve Efe Deniz'in annesi Alp Tolga'nın eşiyim ben. Kızdığında gemileri yakan biriyim. Çok sevsem de, çok üzülürsem arkama bile bakmadan giden biriyim. Sevdim mi ölümüne seven, ama hayatın "kimse için ağlama önemli olan sensin bunu unutma" sözünü kafama vura vura öğrettiği biriyim :)

Blogger diyorum artık kendime :) On yıllık muhasebecilik arkasından da bir on yıllık da bankacılık hayatımdan sonra baktım ki yokluğum oğlum Ege'de derin yaralar açmaya başlamış, kariyerden vazgeçip anne olarak buldum kendimi. İşten ayrıldıktan bir yıl sonra Efe Deniz'de katıldı aramıza. Bazı insanlar bir de kızın olsaydı keşke dese de ben iki erkek çocuk annesi olmaktan dolayı mutluyum.


Oğullarım benim dünyam


Eşim bana her daim destek. Çevremizdeki insanlara göre örnek baba örnek koca.  Tabi bana göre de :) O olmasaydı ne yapardım bilemiyorum.


Kendimi bildim bileli günlük tutarım. Neden ve nasıl başladı bilemiyorum. Ama yazmanın acıları azalttığına sevinçleri çoğalttığına inanıyorum ben. Bir de kitap yazmak istiyorum ama belki ileride.

İnternetin Türkiye'de ilk yayılmaya başladığı yıllarda kendime bir de web sitesi hazırlamıştım. Tek bir program bilmezken html kodlarını oradan buradan bulup başarmıştım da.  Ama bir süre Rusya'da yaşamak zorunda kalınca bıraktım sitemi. İşten ayrıldığım yılda yine bir web sitesi açtım ama bana ait bir şey olsun isteğim beni blog yazmaya itti. İyi ki öyle olmuş. Bu işi seviyorum.

Blogumda ben varım. Benim hayatımdan, çocuklarımdan, eşimden, arkadaşlarımdan kesitler var. Yaptığım harika yemeklerin  (bu konuda mütavazi olmayacağım) görsellerle süslenmiş tarifleri var. Toplumsal olaylar, toplumsal sorunların yansımaları var. Kısaca hayat var. Bu nedenle de ismi Şafağın Dünyası.

Sizi de dünyama beklerim. İzleyicim olmayı unutmayın. Her izleyici bana mutluluk veriyor.

Sevgiyle kalın
Şafak

PRATİK BİLGİ - YAĞLI HAMURLAR

Merhaba,

Size yağlı hamurla yapılan böreklerde hamurunun kıvamının bozulmaması için bir küçük bilgi vermek istiyorum.Eğer hamuru yoğururken içine çok az limon suyu eklerseniz Hem kıvamı bozulmaz hemde daha lezzetli olur.

Sevgiler
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...