7 Nis 2019

Radisson Blu Hotel Vadistanbul Blogger Buluşması


Herkese merhaba,

30 Mart Cumartesi günü İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi olarak Ayazağa’da hayata geçirilen Vadistanbul bünyesindeki Radisson Blu Hotel Vadistanbul da sevgili Gonul Yıldırım desteği ile blogger arkadaşlarımla bir arada olduğumuz bir buluşma organize ettim. Eşsiz lezzetlerden oluşan kahvaltının ardından, otelin odaları, toplantı salonları ve 2 bin metrekare alana sahip olan SPA & Fitness Merkezi gezdik. Ardından da hamam - sauna ve havuz keyfi yaptık. 
Günün detaylarına geçmeden önce size otel hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. 

Bu yılın Şubat ayında kapılarını açan otel, yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya başladı. İnşaatını sekiz ay gibi kısa sürede bitiren Radisson Blu Hotel Vadistanbul’un, şehir veya orman manzarasında konforlu 193  odası, son teknolojik teknik ekipmanlar ile donatılmış “gün ışığı” alan 7 benzersiz toplantı salonu ve balo salonları, 3.katında orman manzarası eşliğinde 2 bin metrekarelik SPA & Fitness Merkezi ile birbirinden eşsiz lezzetlerin sunulduğu dünya mutfağı bulunuyor. Otel, gün ışığı alan toplantı salonları, 4.nesil Vadistanbul AVM karma projesinde yer alması, İstanbul Havalimanı başta olmak üzere havalimanlarına yakınlığı, TEM ve E-5 Otoyollarına kolay ulaşım imkanı nedeniyle açıldığı günden itibaren yoğun talep görüyor.
Vadistanbul, büyük karma projeler arasında öne çıkıyor

Artaş İnşaat, İnvest İnşaat ve Evyap ortaklığıyla Ayazağa’da hayata geçirilen Vadistanbul, ülkemizin büyük karma projeleri arasında öne çıkıyor. İstanbul’un Maslak, Nişantaşı, İstiklal Caddesi gibi merkezlerinin alternatifi olarak geliştirilen Vadistanbul, AVM’si, Radisson Blu Vadistanbul Hoteli, Radisson Residences’ı, ofisleri, konutları ve gündüz nüfusu 40 bin kişiyi aşan yeni bir şehir merkezi olarak konumlandı. Birçok ilklere imza atılan proje kapsamında, Türkiye’nin ilk Havaray’ı, Vadistanbul için hayata geçirildi ve şehrin Metro ağına doğrudan özel bağlantı sağlandı. Yeni havalimanına yakın bir noktada konumlanan Vadistanbul, TEM ve E-5 Otoyollarına da kolay ulaşım imkanıyla dikkatleri çekiyor.  
Otelimize vardıktan sonra, ilk önce Radisson Blu Hotel Vadistanbul Genel Müdürü Atakan Altuğ bizleri karşıladı.  Ardından bizim için ayrılan masaya geçtik. Şefleri Mustafa Özkan ile yanışarak kısa bir süre sohbet ettik. Kahvaltı masası çok şık düzenlenmişti.


Chef Mustafa Özkan 'ın elinden tahin ve çikolata karışımı nefis bir tatlı.
Bol bol resim çekmeyi tabi ki ihmal etmedik :)
Kahvaltı sonrası oteli gezmeye başladık. Her bir köşesi zevkle düzenlenmiş. Otelin asansörlerinin bir özelliği var ki yazmadan geçemeyeceğim.  Asansörleri kullanırlen otelin size verdiği kartı kullanıyorsunuz. Sadece ortak kullanım alanlarına ve kaldığınız kata ulaşım sağlanabiliyor. Bence böylelikle güvenlik çok güzel bir şekilde sağlanmış oluyor.


Spor salonu oldukça geniş ve ihtiyacınız olacak herşey var. Sadece otel konaklamalarında değil, üyelik ile de kullanabiliyorsunuz. Bu konuda Vadi Clup SPA & Fitness Müdürü Ayşe Gürses ile sohbet etme fırsatımız oldu ve  nedenini şu şekilde açıkladı. “Geçtiğimiz 5- 6 yıldır, bayanların ve erkeklerin ilgi alanlarının ilk sıralarına sağlıklı yaşam ve spor girmeye başladı. Vadi Clup tesisimiz, gerek ekipmanlarımız, gerek eğitimli ve deneyimli hocalarımız, gerek sunduğumuz hizmet ile kısa zamanda İstanbul’un öncü işletmeleri arasına girdi. Otel misafirlerimizin yanında, Maslak, Levent, Etiler dahil etrafımızdaki konutlardan ve iş merkezlerinden yoğun talep aldığımız için üyelik sistemimiz bulunuyor” dedi.
Pilates, zumba, spinning imkanı bulunuyor

Otelin 3. katında yer alarak orman manzarası eşliğinde spa ve spor yapma ayrıcalığı sunan Vadi Clup SPA & Fitness, 2 bin metrekare alana sahiptir. Yarı olimpik havuzu, tam donanımlı fitness merkezi, bayanlar ve erkeklerde özel ayrı alanlarda hamam, sauna, buhar odası, masaj ve cilt bakım odaları yer alıyor. Aletli pilatesten spinning bisiklete, zumbadan su jimlastiğine kadar her alanda hizmet verecek tecrübeli bir eğitmen kadrosu bulunmakta.Gezimiz sonrası Atakan bey ile kısa bir toplantı yaptık. Otel hakkında bilgi veren Radisson Blu Hotel Vadistanbul Genel Müdürü Atakan Altuğ, şunları söyledi: “Artaş Grubu’nun 40 yıllık otel tecrübesi ile Radisson Hotel Group’un 109 yılı aşkın tecrübesini birleştirerek, Türk turizmine modern tasarıma sahip bir oteli kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. İstanbul’un artan turizm potansiyeline katkı sağlamaya devam ederek, Türk misafirperverliğinde sunduğumuz hizmetimizle, konuklarımızın anılarında izler bırakıyoruz. Alışveriş, şehir turu, havaalanları ve şehrin iş merkezlerine kolayca ulaşım sağlanan otelimiz, şehir veya orman manzarasında konforlu bir konaklama sunuyor” dedi.

Ardından hamam, sauna ve havuz keyfine geldi sıra. Öyle keyifliydi ki, evde çocuklar olmasa eve bile gitmezdim. Dinlenmek için harika bir ortam. Sizde kendinizi şımartmak isterseniz mutlaka uğramalısınız.

Bu güzel gün için Radisson Blu Hotel Vadistanbul uöneticilerine, çalışanlarına ve beni kırmayarak gelen blogger arkadaşlarım, sevgili Yasemin, Emel, Leyla abla, Yeşim, Şerife ve basın mensubu Gönül Sultan'a çok teşekkür ediyorum.  Blogger arkadaşlarımın isimlerine tıklyarak bloglarını ziyaret edebilirsiniz.

Bir başka yazıda görüşmek üzere

SevgilerRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...