17 Ara 2013

İBS ANNE BEBEK ÇOCUK FUARINDAN NOTLAR -2

Merhaba,

Dün gece Ege yatarken "anne sen de yanımda yat" deyince kıramadım ve yanına uzandım. Orada uyuya kalmışım. Eşimde gece yarısına kadar beni uyandırmayınca, dün yazacağım dediğim yazımı paylaşamadım.

Sizlere fuardan bahsetmeye devam edeceğim. En beğendiğim stantlardan biri de daha önce hiç tanımadığım, DENT GROUP KİDS Mutlu Dişler Atölyesiydi.

Çok sevimli bir diş hekimi hanım vardı. Web sayfalarına baktığında adının Ayça Neşve Kayabaşoğlu öğrendim. Tek tek çocuklara genel diş kontrolü yapıyordu. O ne güzel enerji öyle. Hiç tükenmiyor. Her çocuğu ve velisini gülümseyerek karşılıyor. Bir şekilde ağzını açtırıyor ve bakıp sorun olarak gördüklerini anlatıyor. Sizi başından savmıyor sorunuz varsa cevaplıyordu. Kendisine bayıldım.Bize verdikleri broşürleri sizinle de paylaşmak istiyorum. Diş kazaları bildiğiniz gibi hem çok can sıkıcı hemde sonrasında diş ve ağız yapısı açısından çok önemli. 

Ve annelere dişe dokunur önerilerde bulunmuşlar.


Firmanın web sayfasını incelemek isterseniz buraya Tık Tık

Yarın diğer firmaları anlatmaya devam edeceğim.

Sevgiler

ŞafakARZU'DAN BAYKUŞ KURABİYELER

Merhaba,

Bu tarifi eskiden çalıştığım bankadan arkadaşım çok sevgili Arzu kızının okulu için yapmış. İşte onun ağzından tarifi ve resmi.
Malzemeler:

3 su bardağı un 
3 yemek kaşığı pudra şekeri
Yarım paket kabartma tozu 
Bir su bardağı toz fındık
Bir paket vanilya 
2 yumurta 
125 gr. oda sıcaklığında tereyağı
Gözleri için damla çikolata, burnu için badem

Yapılışı:

Toz halinde olan malzemeleri önce bır kapta harmanlıyorsunuz. İyice harmanladıktan sonra ortasını açıp 125 gr da tereyağını ve yumurtaları kıracaksınız. İyıce yoğurduktan sonra bir zemine un serpip merdane ile birazcık açıyorsunuz. Sonra büyük kapakla gözlerini kesiyorsunuz. Gözlerine çikolata burnuna da badem koyup çatalla da bastırıp ayak yapıyorsunuz. Önceden ısıtılmış 170 derece fırına atıp pişiriyosunuz ama çabuk pisiyorlar 10 dakika falan, sakın fırında unutmayın


Eline sağlık Arzu'cum

Sizlere de afiyet olsun.

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...