20 Kas 2015

Bazı Gerçekler Hiç DeğişmezTam bu hayatta hissedebileceğim her duyguyu hissettim derken, bir de bakıyorum ki yeni bir şey öğreniyorum. Bir an çook eskileri özlüyorum. Bir an en derinlerde, en dipsiz kuyulara attığım bir duygu ile karşılaşıyorum. Sanırım yaşlanıyorum.

Gençken ne hissedersek onu yaşayabiliyorken yaş ilerledikçe, hissettiklerimizi maskelemeye başlamıyor muyuz bu hayatta? En az üzülen olmak için belki de kendimizden vazgeçmiyor muyuz?

Sakladığımız  duygular, bir anda hemde hiç beklemediğimiz bir anda karşılıyor bizi karanlık gecede. Belki buna çok şaşırıyoruz belki de hep merak ettiğimiz bir sorunun cevabını alıyoruz.

Ne hissettiğimi anlatmak çok zor. Geçenlerde duyduğum bir bilimsel gerçek kendini ispatlıyor bana bu gece. Çocuklar doğarken anne ve babalarının genlerinden başka hissettikleri, öğrendikleri şeyleri de alırlarmış. Onların yaşadıkları tecrübeler, duygular biz bilmeden doğmadan önce girermiş beynimizin içine. Belki de bu yüzdendir. Her şey bu yüzden. Tüm takıntılarım, tüm adını koyamadığım iç güdülerim. Tüm duygu gelgitlerim.

Sorunun en uç noktasına gitmek hiç bir şeyi değiştirmez bazen. Bazı gerçekler hiç değişmez. Birilerinin günahının vebalini siz ödersiniz. Birilerinin yaptığı hataların bedelini en sevdiklerinize ödetir hayat bazen. Onların ödediği bu bedel sizin acınız olur. Kendinize ağlamazsınız, bedel ödeyen o insanlara ağlarsınız.


2 yorum:

 1. Ben de bunu çok düşünüyorum. Ali Baran doğduğundan beri sebepsiz korkuyor. Dönem dönem de artıyor bu korku hali. Adıyla seslendiğimiz zaman bile ağlayarak koşup kucağımıza geliyor. Belki de hamilelik sürecinde benimdir sebebi. Belli etmesem de, yokmuş gibi davranıp içime atsam da bazı korkuları demek ki varmış diyorum. Varmış ve sürekli ürker, çekinir halde geziniyor Ali Baran. Bilemiyorum belki de başkadır sebebi.
  Ama ben şu lafı çok severim: olmusa ve ölmüşe çare yok.
  O yüzden varsa bizden kaynaklı bir durum sabırla ve sevgiyle düzelteceğiz, değiştireceğiz.
  Sevgiler
  mavininguncesi.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 2. Evet bebek anne ve babasının (özellikle annesinin) duyguları ile doğuyormuş.Ancak ilerleyen zamanda çevresel faktörler bu duyguları değiştirebiliyor hatta sıfırlayabiliyormuş.Sanırım bir şeylere canınız sıkkın, boşverip en sevdiğiniz şeyi yapın. Az düşünmek, fiziksel olarak bir şeyle uğraşmak insana iyi geliyor.

  YanıtlaSil

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...