24 Şub 2014

SOSYAL ANNELER İLE BODY SHOP ETKİNLİĞİNDEYDİM

Merhaba,

Beni bilirsiniz, öyle makyaj işlerinden, ürünlerden anlamam. Hatta daha önce bu konuda blogumda yazmak isteyen olursa kapım sonsuza kadar açık demiştim.  Sahi bu konularda misafir yazar olurmusunuz :)

Neyse, cuma gecesi Ege çok hasta oldu ve neredeyse hiç uyumadım. Yine de söz verdiğim için sabah erkenden yollara düşüp Bağdat caddesindeki Body Shop'un yolunu tuttum.  Mağazaya ilk gelen bendim. Öyle ki mağazayı daha yeni açıyorlardı :)

İçeri girdiğimde ilk dikkatimi çeken şey, mağaza personelinin güleryüzü ve ilgisi oldu. Özellikle mağaza müdürü Yılmaz bey, sanki uzun zamandır görmediğim bir arkadaşım gibiydi :) Normal şartlarda insan işe daha yeni başladığında birileri geldiğinde uyku mahmurluğunu atamaz. Yine de kime baksam, kesinlikle yapmacık değillerdi ve gözlerinin içi gülüyordu. Bu da ancak yapılan işten duyulan zevk ile ve firmanızın sizi nasıl hissettirdiği ile ilgili bir şey diye düşünüyorum.

Sonrasında yavaş yavaş diğer arkadaşlar da geldi. Her birimize önce cilt bakımı sonra da makyaj yapıldı. Bazı arkadaşlar hatta çok şanslıydı, onların makyajını Body Shop Ulusal makyörü Tolga Kaya yaptı. Öncesinde de bize firmadan bahsetti.Makyaj ve bakım malzemelerinden çok bahsedemeyeceğim, inanın BB Krem dışında aklımda pek bir şey tutamadım. BB Kremin ise ilgimi çeken tarafı, 3 ton olsada , beyaz olması ve içindeki moleküllerin hava ile temas ederek, ten renginizi yakalaması.


Öncesinde tonik ve nemlendirici ile cildimi temizlemişlerdi. Bu tonik ve nemlendirici su bazlıymış. O nedenle cildinizde bir ağırlık hissetmiyorsunuz. 
Nar özlü seri ile cildiniz rahatlıyor.Body shop, İngiliz bir bayanın kurduğu bir mağazalar zinciriymiş. Ulusal bazda distribitörlük ile çalışıyormuş. Yani her ülkede sadece bir sahibi varmış. Ülkemizde sanırım 31 mağazaları var. Mağazaları, çoğunluğu Ankara ve İstanbul olmak üzere, Antalya, İzmir ve Kayseri'de.

Ürünlerinde en önemli şey, hayvanlar üzerinde test edilmesine ve hayvanların ölümüne neden olacak hiç bir hayvansal ürün kullanmamaları. Hatta bunu bir sosyal sorumluluk projesi haline getirmişler. Eğer sizde hayvanlar üzerinde test yapılmasını hayır diyorsanız, Bir imza da sizden bekliyorlar. İmza için Tık Tık

Benim makyajım sırasında eyeliner bir tek bana alerji yaptı. O nedenle mağazada bol miktarda bulunan testerları deneyerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.


Mağaza içinde bir duvarları var. Savundukları şeyleri çok güzel anlatmışlar 


İşte o günden bazı kareler bunlardı. Mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

Sevgiler
ŞafakHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...