7 Ağu 2015

Bu Bir Yardım ÇağrısıdırMerhaba

Bu gece sizlerle paylaşmak istediğim konu, 19 yaşındaki bir genç için hayati önem taşıyor. İsmi Erol Karayaz. Henüz çok genç ama ne yazık ki Lösemi hastası. Ayvalıkta yaşıyor. 

Bir çok hastanın en büyük sorunu olan uygun İlik bulunmasında şans ona gülmüş. Uygun bir verici bulunmuş. Ancak ne yazık ki, Erol'a naklin gerçekleşmesi için Blincyto35 mg fk adlı ilac gerekiyor. Sağlık Bakanlığı ilacın kullanımını yeni kabul etmiş ama henüz SGK ödeme kapsamına alınmamış. Eczacılar Birliği ilacın henüz ülkemize getirtilmediğini iletmiş yardım kampanyasını duyurmaya aracı olan gruba.  Türkiye'de ilk kullanacak kişi de Erol olacak. Bu belki de ilacın SGK tarafından tanınmasını ve karşılanmasını sağlayacak .


Ayvalık Kent Konseyi sorumluluğunda, 1 ay süreli İş Bankası Ayvalık Şubesi'nde, 2860 sayılı yardım toplama kanunu kapsamında gerekli izin alınmış ve yardım hesabı açılmış. İlgili onay belgesi altta mevcut.

Erol İzmir Medikal Park hastanesinde yatıyor ve  çok az vakti var ne yazık ki. İlaç 2 doz olarak kullanıyor ve toplam maliyeti 77.000 $. İlk doz için para toplandı ama son dozu kullanamazsa bir işe yaramayacak. İlaç hakkında veya ücreti hakkında bilgi almak isteyen olursahttp://www.amgen.com.tr linkinden firmanın Türkiye Yetkililerine ulaşabilecekleri numaralara erişebilirler.

Peki ben sizlerden ne istiyorum? 

Yardım edebilecek durumdaysanız az ya da çok fark etmez yardım elinizi uzatın. 
Yardım edemeyecek durumdaysanız lütfen yazımı ya da aşağıda ki linkleri paylaşabildiğiniz kadar paylaşın. Belki yardım edebilecek birilerine denk gelirsiniz.
Sağlıkla kalın

Şafak

6 yorum:

 1. Öff yaa! Hep böyle prosedürlere büroksalilere maruz kalıyorlar. İnşallah en kısa zamanda hallolur. Acil şifalar...

  YanıtlaSil
 2. Sağlık sektöründe senelerce çalışmış biri olarak Kesinlikle bağlı olduğu sağlık kurumuna baskı yapılması, ailenin direkt temasta bulunması gerekir derim.

  YanıtlaSil
 3. İnşallah herşey yoluna girer ve sağlığına kavuşur..

  YanıtlaSil
 4. :(( acil şifalar nerede varsa tüm bekleyenlerin işleri kolayca hallolsun inş.

  YanıtlaSil

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...