24 Ara 2013

CİLT BAKIMI

Neden Cilt Bakımına İhtiyaç Duyarız?

Vücudunuzun besin alması kadar, cildinizin de besin alması şart.Çalışıyorsanız, her gün makyaj yapmak durumunda kalıyorsunuz demektir.Her ne kadar akşam eve gittiğiniz de temizleme yapsanız dahi gözenekleriniz tüm gün boyunca kapalı kalmış oluyor.Sigara kullanıyorsanız, cilt renginizin sararması kaçınılmaz.Eğer ki çalışmıyorsanız, sigara da kullanmıyorsanız, mutlaka günümüz dünyasının verdiği büyük stresleri yaşıyorsunuzdur.Bu stres erken yaşlanmamıza neden olmaktadır.İşte saydığım tüm bu nedenler cilt bakımına ihtiyaç duymamızı sağlar.

Ürün Seçiminden Önce Cildinizi Tanıyın

Evet, ürün seçimi yapmadan önce cildinizi iyi tanımalısınız.Yağlı bir cildiniz var ise, yağlandırmayı güçlendirici bir ürün kullanmayın.Fayda yerine fazla sivilce görebilirsiniz. :) Mesela benim kuru bir cildim var.

Kuru Bir Cilt İçin Hangi Ürünü Kullanıyorum?


Hem yüzüm hem de vücudum için, Ersağ'ın Termal Çamur Spa Maskesini kullanıyorum.
Ersağ'ı seçmemin nedeni; doğal ve bitkisel ürünler üretiyor olmasıdır.Bence bu özellik çok önemlidir.Seçtiğiniz ürünün doğal olmasına özen gösterin.

Bu Ürünlerden Ne Fayda Görürüm?

Öncelikle cildinizin tüm gözeneklerini açmış ve vücudunuzun hava almasını sağlamış olursunuz.Bunun dışında kuru bir cildiniz var ise, nemlenmiş ve daha yumuşak bir cilde sahip olmuş olursunuz. Eğer ki yağlı bir cildiniz var ise, sürekli çıkan sivilcelerinizden kurtulmuş olursunuz.Daha genç, zinde ve parlak bir görünüm elde etmek her kadının hakkıdır. :)


Yazar Hakkında;
Merhaba, ben Selen Topalwww.seleninevcilikhayati.blogspot.com 'un sahibiyim.Blogum henüz 1 yılını doldurmamış olmasına rağmen gerek blogda gerekse sosyal medyada bir çok takipciye ulaşmış bulunmaktayım.Blogumda her alandan bir yazı bulabilirsiniz.Hepinizi bloguma beklerim. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...