17 Nis 2018

Binboğa Bal ÜrünleriMerhaba,

Bal almak daha doğrusu doğru bal almak çok önemli. Televizyonlarda, 4 kavanozu 100 TL ye sattıklarından beri çeşitli esprilere de konu olan bir konu. Ama işin aslı öyle değil. Bal o kadar kıymetli ve o kadar önemli bir besin ki, alırken ve seçerken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Binboğa Bal ,1973 yılında arıcı ailelerin tıpkı arılar gibi birlik içinde oluşturdukları  S.S. 745 sayılı Kozan Bal Satış Kooperatifinin marka ismi. Alanında ilk ve tek olma özelliği taşıyan Binboğa Bal Kooperatifi'nin 1400’e yakın ortağı var. Kooperatif Bünyesinde bulunan arıcılar ülkemizde değişik ve yüksek rakımlı bölgelerde faaliyetlerini sürdürüyorlarmış. Bu da  ürün yelpazesinin çeşitliliğine ve kalitesine katkı sağlamakta.Bulunmuş oldukları yöreler dokuz yüz elli nektarlı ve polenli bitki çeşidi ile dünyanın en zengin florasına sahip. 

Ülkemizdeki bu eşsiz cennetten oluşan ballarımız kooperatif bünyesinde, ileri teknoloji ile alt yapıya sahip laboratuvarlarında analizleri yapılarak Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygun olanlar kabul edilerek üretime sevk edilmekteymiş

Çam balı, Çiçek balı ve Keven & Kekik Balı çeşitleri mevcut. 


Binboğa Bal Çam Balı

Binboğa Bal Çiçek Balı

Binboğa Bal Keven & Kekik Balı


240 gr. , 350 gr., 460 ve  850gr. lık şişelerinin yanında, tek kullanımlık  çiçek balı ve 40 gr.'lık tüp Çam Balı ürün çeşitleri arasında yer alıyor. Tüp ballar taraftar desenli ayrıca. 

Binboğa Ballarını seven ve tüketen biri olarak,  gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Özellikle Keven & Kekik balı, farklı tat ve Keven çiçeğiin antibakteriyel özelliğine sahip olması nedeniyle, kış aylarında her sabah bir kaşık tüketmeniz sizi hastalıklara karşı koruyacaktır?

Siz hiç Binboğa bal ürünlerini denediniz mi? Hangisini tavsiye edersiniz? Fikirleriniz benim için önemli.

Bir başka yazıda tekrar görüşmek üzere

Sevgiler

Şafak

1 yorum:

  1. Çiçek ve çam ballarını çok severim ama kekikli olanın kokusu ve tadı bir ayrı :)

    YanıtlaSil

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...