4 Ara 2018

Kapadokya’daki Oteller, 2019 Yılından Umutlu

Kapadokya otelleri
Mira Cappadocia Hotel


Kapadokya’daki Oteller, 2019 Yılından Umutlu

Mira Cappadocia Hotel, 2019’da %15 büyüme hedefliyor

Peri bacaları, dünyanın hiçbir yerinde, Kapadokya’da olduğu kadar yoğun şekilde görülmüyor. 1985 yılından itibaren UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Kapadokya, dünyanın yeni 25 harikası listesine 5.’nci sırada girmişti. Ülkemizin yanında, Asya ülkeleri ve Güney Amerika ülkeleri ağırlıklı olmak üzere dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlayan Kapadokya; doğası, tarihi ve kültürel zenginliği ile ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor.

Bu yıl turizmde başarılı bir yıl geçirdiklerini kaydeden Mira Cappadocia Hotel Kurucu Ortağı Uğur Şeker, şunları söyledi:
“Geçen sene ile karşılaştırdığımızda, bu yılı %15 talep artışıyla kapatıyoruz. Gelecek yıl otelimizde %15’e yakın bir büyüme öngörüyoruz. 2019’da, mevcut pazarlarımızın yanı sıra, Amerika ve Avrupa ülkelerinden daha fazla turisti misafir edeceğiz” dedi.

Kapadokya oteller
Mira Cappadocia Hotel


Başarılı bir sezon geçirdi, yatırıma devam etti

Mira Cappadocia Hotel olarak bu yıl başarılı bir sezon geçirdiklerini ve yatırım yaptıklarını anlatan Uğur Şeker, konuşmasına şöyle devam etti:
“Otelimiz, restore edilmiş eski bir konak. Mayıs ayının sonuna kadar, 7 oda ile hizmet verdik. Yeni yaptığımız binadaki ilave 5 odamız, Haziran ayı itibariyle hizmete girdi. Şuan 12 oda ile yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlıyoruz. Otelimiz, ören yerlerine yakın konumu ve manzarası ile, hizmet kalitesindeki titizliği ve muhteşem kahvaltısıyla ön plana çıkıyor. Misafir ilişkilerimiz, dekorasyonumuz ve yöresel lezzetlerimiz çok beğeniliyor. Bu özelliklerimiz, aldığımız muhteşem yorumlarla geniş kitlelere sesimizi duyurmamıza aracı oluyor. Bu yıl yoğun ve başarılı bir yıl geçiriyoruz. Gelecek yıl, mevcut pazarlarımızın yanı sıra, Avrupa ülkeleri ve Amerika’dan daha fazla konuklarımızı ağırlayacağız” diye konuştu.

kapadokya otelleri
Mira Cappadocia Hotel


Kapadokya’da, konaklamaya ilave, yeme-içme sektörü de gelişme göstermelidir

Kapadokya’nın doğası, tarihi ve balonu ile vazgeçilmez bir destinasyon olduğunu ifade eden Uğur Şeker, şunları kaydetti:
“Kapadokya, vazgeçilmez bir destinasyon ve bu vazgeçilmez destinasyona yakışır kalitede ve hayat görüşündeki yatırımcılara her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Ayrıca, konaklama sektörüne ilave olarak, yeme içme sektörünün de aynı oranda iyileşme ve gelişme göstermesi lazımdır. Fiyat-fayda dengesi, sektör tarafından, henüz yeterince önemsenmiyor. Oysa, devamlılık esas alındığında, öncelikli konumuzun bu olması gerektiğini her platformda dile getiriyorum. Özetle, Kapadokya’ya eklenen ve eklenmeye devam edecek yeni ve kaliteli hizmet verecek tesislerimizde, eğitimli ve lisan bilen personelimiz ile sürdürülebilirliği sağlayacağımızı daima hatırlamamız gerekiyor” şeklinde konuştu. 

13 yorum:

 1. Ahhh kapadokyayı görme fırsatım olmadı , turizme katkı yapmak gerekir öyle değil mi ? 😉

  YanıtlaSil
 2. Biz de bugün önümüzdeki dönemde Kapadokya' ya gitsek diyorduk, en son 16 yıl olmuş gideli. Tam üzerine geldi, teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. Hiç gitmedim ama gitmek istediğim yerlerden biri. Merak ediyorum fazlasıyla🙈

  YanıtlaSil
 4. Kapadokya Türkiye'nin turizm bölgesi olarak en değerli yerlerinden biri. Turizm yönünden gelişmesi beni mutlu etti ❤️

  YanıtlaSil
 5. Kapadokya'ya yaza doğru gitmeyi düşünüyorum. O zaman işime yarar bu yazı :)

  YanıtlaSil
 6. Kapadokya göremediğim güzelliklerden biri. Ne güzel bir başlık ayrıca. 2019'dan ben de umutlu olmak istiyorum :)

  YanıtlaSil
 7. Ülkemizin güzelliklerinden birisi daha resimlere bile insanın baktıkça bakası geliyor.

  YanıtlaSil
 8. Ülkemizin çok guzel yerlerinden birisi. Yakınlarından geçtim ama Kapadokya'yı gorme fırsatım olmadı.

  YanıtlaSil
 9. 2019 yılında gitmeyi umuyorum ben de. Güzel bir yazı olmuş, tebrikler...

  YanıtlaSil
 10. Harika bir yer orası, instagram da yabancı ünlülerin hesaplarında Kapadokya'nın fotoğrafını çok görür oldum.

  YanıtlaSil
 11. kapaookya çok güzel yer tavsiye ederim bnde... teirkler güzel yazı..

  YanıtlaSil
 12. Buraya gezi düzenlenirse ilk benim haberim olsun :)

  YanıtlaSil
 13. Hepinizin yorumları için tyeşekkürler.
  Kapadokya ya bir gezi olsa da gitsek bencede :)

  YanıtlaSil

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...