15 Eyl 2013

EVDE FRAPPE KEYFİ

Merhaba,
 
Bütün gün gezdik ve çok yorulduk. Eve gelince kendimize bir jest yapalım dedik ve Ege'ye kahve yerine nesquik koyarak frappe,  Efe Deniz'e mama, bize de frappe yaptık. İstanbul hala sıcak. Oysa ramazanda bile bahçede hırka ile oturuyorduk. Artık mevsimler gerçekten değişti Eğer sizde kendinize jest yapmak isterseniz yazıyı okuduktan sonra doğru mutfağa :) Ölçüler iki kişilik. Kişi sayısına göre azaltıp çoğaltabilirsiniz.


 
Gelelim malzemelere
 
2 su bardağı soğuk süt
3 tatlı kaşığı hazır kahve
8 parça buz
2 tatlı kaşığı toz şeker (arzuya göre daha fazla ya da az olabilir)
2 tatlı kaşığı krema
Kremşanti ve çikolata yada çilek sosu (istediğiniz kadar)

İlk önce yarım bardak soğuk süt ile 1 paket kremşanti hazırlayarak dolaba koyun. Siz diğerlerini bitirene kadar biraz daha sertleşsin. Süsleme aparatınız varsa onunla sıkmak daha havalı bir görüntü sağlayacaktır.

Sonra şeker, süt ve kahveyi iyice karıştırın. İki büyük bardağa bölüştürdüğünüz karışımın üzerine  bardakta 3-4 santim kalacak şekilde buz ve kremayı koyup karıştırın. Bardağı kremşanti ve çikolata sosu ile doldurun. Tavsiyem bol çikolata sosu koymanız

Afiyet olsun

Şafak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...