12 May 2014

BLOGGER ANNELER HÜRRİYET BUMERANG ANNELER GÜNÜ ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Merhaba,

Dün Bumerang'ın düzenlediği #hayatiguzelestirenkadinlar anneler günü şenliğindeydim. Havanın kötü olması nedeniyle bu sefer Ege'yi evde bıraktım. İyi ki de öyle yapmışım yoksa bizim için çok can sıkıcı olabilirdi. Yollar tam bir eziyetti. Çocukları ile gelen anneler çocuklarını etkinlik oyun alanında bıraktılar. Çocuklar Faber Castell, De cooks Party ve Jovi  ile eğlendiler.

Daha önce Hürriyet Bumerang'ın her hangi bir etkinliğine katılmamıştım. Benim için farklı bir havayı solumaktı. Mekan olarak Taksim'deki Martı Otel'i seçmişlerdi. Gerçekten hoş ve nezih bir oteldi.

Hasanbey Çitfliği, farklı sunumlarla ürünlerini tanıttıkları bir stand açmışlardı ve etkinlik sponsorlarından biriydi. Ayrıca Makas Nişantaşı güzellik sponsoruydu. Ben denemedim ama güzelleşmek için kuaför koltuğuna oturan bloggerlar da vardı.

Bir diğer sponsor olan Trendyol, hem Trendyol hem de Modagram'da kullanılmak üzere indirim çeki verdi. Biraz önce siteye şöyle bir baktım gerçekten yaz için güzel elbiseler var.

Günün en büyük sürprizi Blog dünyasından tanıdığım ve yüz yüze tanışmasak da tanır gibi olduğum Ayparçası blogunun sahibi Aycan ile orada karşılaşmamızdı. Baktım instagramda paylaşım yapmış, şöyle bir salona göz gezdirdim remin çekiliş açısından nerede olduğunu anladım ve paylaşımının ardına iki sıra arkandayım yazdım :) Arada sohbet ettik ve çok da güzel oldu.Size biraz konuşmacılardan bahsetmek istiyorum. Hürriyet gazetesinin koşan rujlu  yazarlarından Yonca Tokbaş. Evet evet yanlış okumadınız, Yonca hanım hem yazar hem de iyi bir koşucu. Orada olmalıydınız. Öyle tatlı, öyle içten, öyle olduğu gibi bir kadın ki. Enerjisi ile içinizi pır pır yaptırıyor, gülümsüyorsunuz. Bizlere farklı bir meslekte zirvedeyken, nasıl bıraktığını ve hayatının amacını bulmak için kendini sadece yazmaya ve koşmaya adadığını anlattı. Facebook sayfası için Tık TıkArdından, Pozitif Ebeveynlik uzmanı Tansu Oskay annelikle ilgili kısa bir konuşma yaptı ve salonda bulunan kişilerin sorularını yanıtladı. Hakkında daha çok bilgi edinmek için Tık Tık  3 blogger anneyi konuk ettiler ayrıca. Hassas Anne Ece Kumkale, Nil'S Mum Yeşim Burnaz ve Komirra blogunun sahibi Özge Kopuz, bizlerle nasıl blog yazmaya başladıklarını, devam ettirmek için nasıl bir yol izlediklerini, blogger olmakla ilgili beklentilerini paylaştı. Kendilerini tebrik ediyorum ve isteyen herkesin bir gün kendini buna benzer bir sahnede görmesini diliyorum.


Doğum ve hamilelik Terapisti Züleyha Aydın, doğum ve doğum öncesi ve sonrası hissettiklerimiz hakkında, bir sunum yaptı. Orada en mutlu doğumun keşkesiz doğum olduğundan bahsetti. Kendi adıma, doğumları ile ilgili hiç keşke kelimesini kullanmayan biri olarak, abim, babam gibi gördüğüm minnet ve şükranla anacağım tek kişi olan doktorum, adam gibi adam Serhat Sakız'a çok teşekkür ediyorum.


Annelerin doğumdan itibaren, hatta hamile kaldıklarını öğrenir öğrenmez ilk akıllarına takılan konu bebeğimi nasıl besleyeceğim, acaba sütüm yetecek mi? ek gıdaya ne zaman geçsem nasıl olur? soruları. İşte bu sorulara cevap verebilecek en doğru isimlerden biri olan Esra Ertuğrul'da oradaydı ve bize bu konularda bilgi verdi. Bloguna gitmek için buraya Tık Tık#Selfiebakani olarak da tanınan Fotoğrafçı Yeşim Mutlu, selfie yarışmasını kazananlara hediye vermek için bizimleydi.  O varken selfie çekmeden olmazdı :) Resim Yeşim Mutlu'nun instagramından alınmıştır.


Ve Hürriyet gazetesinde yazan, ünlü astrolog Şenay Yangel sahneye çıktığı zaman herkes pür dikkat kesildi. Anne-çocuk arasındaki burç uyumlarını, yükselen burcun hayatımıza etkisini anlattı ve merak ettiğimiz soruları yanıtladı. 
Her burcun bir de karşıt burcu varmış. Karşıt burcumuz bizi olumsuz etkileyebilirmiş. Bununla ilgili anlattıklarını ne yazık ki zamanında kaydetmeye başlayamadım.  Resim Şenay Yangel'in facebook sayfasından alınmıştır.


Bu güzel gün için emeği geçen ve orada olan herkese teşekkür ediyorum.

Sevgiyle kalın
Şafak
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...