12 Ara 2014

ARNICA MAESTRO EL BLENDERİ SET ÜRÜN DENEYİMİ


Merhaba,

Bugün sizlere,  #tarcinpastaevi70ler blogger etkinliğinde hediye edilen Arnica Maestro El Blenderi hakkında ki düşüncelerimi ve deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.Önce teknik özelliklerine bakalım

• 800 W motor

• Parçalayıcı hazne
• Çift başlıklı çırpıcı
• Paslanmaz çelik blender aparatı
• Rendeleme
• Dilimleme
• Hız ayarı


Ürünün 3 yıl garantisi var. Kullanım ömrü olarak 7 yıl belirlenmiş, tabi bu süre sizin kullanım şartlarınıza göre değişiklik gösterebilir.


Firmanın kullanım önerileri için linke tıklayabilirsiniz.  http://www.arnica.com.tr/upload/maestro.pdf


Makina 4 farklı işe yarıyor. Bunlardan biri el blenderi, diğeri 2 çırpıcılı çırpma aparatı, Rende ve dilimleme parçaları ve rondo görevi.

Çırpıcıyı kullanırken isterseniz normal hızda kullanabiliyorsunuz, isterseniz de turbo özelliğini seçebiliyorsunuz.


Rende ve dilimlemeyi kullanacağınız zaman mutlaka resimde gördüğünüz blenderin parçasını takmanız gerekiyor. Üst kapakta ki malzeme besleme yuvasından malzemeleri koyuyorsunuz. Bir seferde 500 gr. malzeme konulabiliyor. 
Eğer bıçağını kullanacaksanız, çok dikkatli olun çünkü çok kesici. Malzemeleri haznenin içine koyup kapağı takıyorsunuz yine aynı şekilde blenderin ana motor parçasını takıyorsunuz ve makina çalışırken onu da tutmanız gerekiyor.

Bence üründe ki en büyük handikap bu. Çünkü ben genelde bir elimle rondoyu kullanırken diğer elimle başka işler yapıyorum.El blenderinin kullanımı kolay. Plastik kısmının olmaması bana göre daha sağlıklı.  Kısa aralıklarla kullanmak gerekiyor, 1 dakikadan daha uzun süre ara vermeden çalıştırılmaması öneriliyor.Ben bugün sebze çorbası yapımında kullandım Arnica Maestromu. Kısa sürede rendeleme işlemini gerçekleştirdim. Benim gibi rende ile zamanında elini rendelemiş biri için gerçekten büyük kolaylık. Salata yapının da rahatlıkla kullanabilirsiniz.
İçinde ayrıca bir de ölçü kabı çıkıyor.

Peki siz bu özellikleri nasıl buldunuz?

Sevgilerimle

Şafak


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...