31 Oca 2016

Geçmişten Bir Kaç Satır - Sevgi Anlaşmak Değildir

Yolda giderken seni düşünüyordum. Ve içimden bir şarkı geçiyordu. "Sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir. Bazen küçük bir an için ömür bile verilir... " Tam o sırada karanlıkta iki farın üstümüze geldiğini fark ettim. İlk önce kız kardeşim geldi aklıma ardından da annem. Galiba ölüyorum diye düşünürken karanlıkta senin yüzünü gördüm. Büyük bir gürültü işittim, herkes bağırıyordu. Ben ise gözlerimi hayalinle huzur içinde kapattım. 

Kendime geldiğimde bir hastanenin röntgen odasındaydım. Başımda üç kişi vardı. Bilincimin yerinde olup olmadığını sormuşlar, bende "Tabi ki yerinde çünkü hala onu seviyorum" demişim. Bunu sende duymuşsun ama daha sonra bana söylediğine göre rol yaptığımı düşünmüşsün. Nasıl bu kadar kör olabildin? Ben hala seni seviyordum. 

Dokuz gün o hastanede kaldım. Beni bir kere ziyarete geldin. Senin geldiğin güne kadar bir çok şeyi unutmuştum, özellikle de kavgalarımızı. En yakın arkadaşım kazanın gecesi hastanede hep seni sayıkladığımı söyledi ve birde o şarkıyı. 

Sonra bir kere telefonda konuştuk. Geçmişe bir sünger çekecektik. Her şeyi unutacaktık. Artık her şey daha güzel olacaktı. İkimizde buna inanıyorduk

    Ama olmadı... Başlangıcı bilinmeyen hatalar sona ermedi. İlk karşılaşmamızda diğerleri ile sarılıp kucaklaşğım halde sen ellerini saçlarıma uzattığında korktum ve geri çekildim. Sana göre yine şımarıklığım tutmuştu. Ama bu gerçek değildi. Gerçeğin ne olduğunu sorma çünkü bende bilmiyorum.

    O gece yatağa uzandığımda ölmediğim için kendimi çok mutlu hissettim. Çünkü her şeyden önemlisi yeniden seninleydim. Ve tek isteğim ikimizin de birbirimizi her şeyden çok sevmesiydi. İşte o gün gerçekten sevgilin olmak istedim. 

    Çünkü sevmek anlaşmak değildi........ 
10 yorum:

 1. Bu esimle bizim şarkımiz...sonu güzel biter, dedim bitmedi hikayenin. Her satırı bizi anlatıyor. Hayat bu kimisi bir şarkıda ağlar, kimisi anıları düşünür, gülümser...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel şarkı dimi bende çok seviyorum.
   güzel bitmesine sevindim hikayenizin
   sevgiler

   Sil
 2. Nefis bir parça hele de Özdemir Erdoğan sesinden:)

  YanıtlaSil
 3. Çok anlamlı sözler geçiyor şarkıda. Hikaye de güzel.

  YanıtlaSil
 4. Güzel sözler geçiyormuş şarkıda :)

  YanıtlaSil
 5. yazıyı okudum. 5 dakika okumadan bakakaldım, son cümlenizde boğulup kaldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir şeyler hatırlattı galiba :( hayat diyorum bırakıyorum ben yaşanan her şeyi.

   Sil

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...