17 Tem 2013

SAÇ EKİMİNİ HASTANE ORTAMINDA PLASTİK CERRAH YADA MEDİKAL ESTETİK SERTİFİKALI HEKİME YAPTIRIN

Bugün bir doktor arkadaşımla yaptığım görüşmeyi sizlerle paylaşacağım. Keyifli okumalar...
Erpa Özel Denizli Sağlık Hastanesinden   Dr. Özgür NALBANT , saç ekimi uygulamasının  hastane ortamında Plastik Cerrah veya Medikal Estetik Sertifikalı Hekim  tarafından yapılması gerektiğini belirterek, aksi taktirde ortaya istenmeyen görüntülerin  çıkabileceğini veya sağlık sorunları yaşanabileceğini söyledi.
Denizli’de son derece profesyonelce saç ekimi gerçekleştirildiğini ve il dışına gitmeye gerek olmadığını  anlatan Dr. Özgür Nalbant, “Saç ekiminin  estetik yönünün büyük önem taşıdığına dikkat çekerek. Ekilen  saç tellerinin yönü, duruşu, estetik açıdan çok önemlidir. Dolayısıyla bu işlemin yapılabilmesi uzmanlık, el becerisi ve tecrübe gerektirir. Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişilerin, saç ekimini yapacak doktorla mutlak suretle görüşmelerini öneriyorum” diye konuştu.
Gelişen teknoloji ile birlikte saç ekiminin daha sağlıklı yapılabildiğini anlatan Dr. Özgür Nalbant, eskiden enseden alınan deri parçalarının kullanıldığını kaydederek, günümüzde ise mikro cerrahi yöntemi ile saç tellerinin tek tek saçsız alanda açılan kanallara yerleştirildiğini söyledi.  Nalbant, 5-6 saat süren operasyon sonrasında hastanın taburcu edildiğini, hastanede kalmasına bile gerek olmadığını bildirdi.
Hastanın 15 gün sonra, saç ekiminden önceki doğal görünümüne kavuştuğunu belirten Dr. Özgür Nalbant, yeni saçların 2 ay sonra çıkmaya başladığını ifade ederek şunları söyledi:
“Hastada değişim en çok 5 ve 6. Aylarda görülür. Daha sonraki dönemde her ay yüzde 10’luk bir artış olur ve ekilen saçların yüzde 90’ı operasyondan 9 ay sonra ortaya çıkar. Kalan yüzde 10’u da 1 yıla kadar çıkmaya devam eder. Tüm saç ekiminin sonucu 1 yılda alınmış olur.”
Dr. Özgür Nalbant, Erpa Özel Denizli  Sağlık Hastanesi’nde bütün dünyada uygulanan son sistem olan Mikromotor Fue yöntemi ile saç ekimi  yaptıklarını belirterek, bu yöntemin hem saç alırken hem de saç ekerken doğal sonuçlar üreten bir saç ekim tekniği olduğunu belirtti.
Saç ekimi için, genetik dökülmeme özelliğine sahip ense bölgesinden saç telleri alındığını anlatan Dr. Özgür Nalbant, lokal anestezi altında alınan bu saç tellerinin yine lokal anestezi altında açık olan bölgeye tek tek yerleştirildiğini söyledi. Nalbant, bu yöntemde neşter kullanılmadığını, dikiş atılmadığını ve kesinlikle hiçbir iz kalmadığını kaydederek, saçsızlık sorunu çekenleri işlerinden alıkoymadan, olabildiğince doğal görüntüsün yeniden kavuşturduğunu, bu nedenle hem tatil yapmak hem de saç ekimi yaptırmak isteyen  yurt dışından hastaların da Denizli’yi  tercih ettiklerini söyledi.
Dr. Özgür Nalbant, saç ekimi için yapılan ön görüşmeden ve muayeneden ücret almadığını da sözlerine ekledi.

Sevgilerimle
Şafak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...