9 Haz 2017

Multimar Ürünleri ve Balık Yağı

Multimar Ürünleri ve Balık Yağı 

Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde ki Anne Sultanlar etkinliğinde daha önceden bilmediğim Multimar isimli bir marka ile tanışmıştım. Multimar, Havan İlaç Gıda Sanayi'ye bağlı çocuklar için balıkyağı ve gıda takviyelerini onlarında ilgisini çekecek şekilde, jelibon görüntüsünde balık şeklinde üreten bir marka. Ben henüz balık yağı ürününü kullanmadım, gıda takviyelerini kullanıyoruz.

Multimar Balık Yağı Sıvı Form ve Multimar Balık Yağı çiğnenebilir çeşitleri dışında, gıda takviyeleri de propolis, kara mürver, beta glukan, kuşburnu .

Ürünlerle tanışınca bazı sorularım oldu. İnternette de bu konuda birşey bulamadığımdan kendim ve sizler için bunları firmaya sordum. 


İşte sorular ve cevapları 

Balık Yağı nedir? Ne işe yarar?


Omega 3, çocukların beyin gelişimini destekleyen ve fiziksel gelişimlerine katkı yapan doğal bir üründür. Soğuk deniz balıklarında bolca bulunur. Genel olarak Omega 3 olarak adlandırılan bu yağ çeşidinin, balıklarda bulunan ve fayda sağlayan türü EPA ve DHA yağ asitleridir. Balık yağı, yapısından ötürü kokulu bir üründür ve saf halde tüketildiğinde kokusundan dolayı sorun çıkabilmektedir. 


Multimar Saf Balık Yağı Şurubu nereden temin edilebiliyor? Yazın kullanılmasının bir sakıncası var mı?

Multimar Saf Balık Yağı Şurubu sadece eczanelerden temin edilebiliyor ve hayır yazın tüketilmesinin hiç bir sakıncası yok. 

Sizin balıkyağı ürünleriniz dışında, karamürver, propolis, beta glukan ve kuşburnu isimli ürünlerinizde var. Bu ürünlerde de balık yağı var mı?

Balık Yağı çiğnenebilir Form ve sıvı balık yağımız haricindeki ürünlerin hiçbirinde balık yağı yoktur.     


Hangi ürün neye yarar?Propolis; antibiyotik etkili olması sebebiyle antibiyotik yerine veya sık antibiyotik kullanmak zorunda kalan çocuklarda, antibiyotik ihtiyacını azaltmak için ve aynı zamanda bağışıklık sistemini destekleyici olarak.....
Kara Mürver; Gribal salgın dönemlerinde hastalığa yakalanmamak için destek olarak veya hastalığa yakalanılma durumunda da çok kısa sürede hastalığın atlatılması için ve aynı zamanda bağışıklık sistemini destekleyici olarak...
Beta Glukan; Bağışıklık sisteminin en güçlü aktivatörüdür. Hastalık dönemlerinde veya mevsim geçişlerinde veya bağışıklık sisteminin zayıf olduğu düşünülen çocuklarda kullanılır...
Kuşburnu; doğal olarak içeriğinde bulunan birçok vitamin ve mineral ile güçlü bir destektir, uzun vadeli vitamin ve mineral desteği için tercih edilebilir.


Ürünleri kullanırken nasıl bir yol izlemek gerekir? Aynı anda farklı çeşitleri kullanılabilir mi?Bu ürünler her gün kullanılabilir veya risk dönemlerinde tercih edilebilir. Kişisel tercihtir. Sürekli kullanımın herhangi bir zararı yoktur. Ürünlerin eş zamanlı kullanımında da herhangi bir sakınca yoktur. Bilakis daha fazla fayda sağlayacaktır. 

Açıldıktan sonra ne kadar sürede kullanmak gerekmektedir?Açıldıktan sonra, her ne kadar uygun koşullarda saklansa da zaman içerisinde içerisindeki nem kaybından ve oksijen temasından ötürü oluşan oksidasyondan dolayı ürünler hem sertleşir hem de etkinliğinde kayıplar oluşabilir. Bu yüzden kutular açıldıktan sonra 3 ay gibi bir süre içerisinde tüketilmesini öneriyoruz.


Üzerinde yaşa göre 1 yada 2 tane yazıyor. Fazla kullanım olduğunda (çocuk yanlışlıkla buldu hepsini yedi) nasıl bir yol izlemek lazım?Aşırı kullanım açısından değerlendirildiğinde; etken madde içerikleri açısından bütün kutunun dahi yenmesinin herhangi bir zararı yoktur. Yalnız; içeriğinde bulunan şeker miktarı açısından değerlendirme yapmak gerekir. Bunun da laksatif etkisi veya mide bulantısı veya aşırı enerji yüklemesi gibi etkileri olabilir. 
Kutularda çocuk kilitli kapak kullanılmıştır. Ama yine de ebeveynlerin kullanma talimatında belirtildiği çocuklardan uzak yerde saklamaları gerekmektedir.
2 yorum:

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...