12 Mar 2018

Gülsha.. Nadide Rosa Damascena Güllerinden Cildimize
Merhaba,

Gülsuyu sever misiniz? Ben severim. Çünkü kozmetik ürünleri yokken kadınlar güzelleşmek için bitkileri kullanırlardı. Gül suyu da bunların başında geliyordu. Bugün size Gülsha markasının ürünlerinden bahsetmek istiyorum. Çünkü doğal Gül suyu ve Gül yağı bulmak pek kolay değil. 

gülsha, gülsuyu ve gülyağını nadide Rosa Damascena güllerinden elde eder

gülsha, Isparta gülü olarak da bilinen Rosa Damascena güllerini gülyağı ve gülsuyu üretiminde kullanılır. gülsha ürünlerine kalitesini veren Rosa Damascena’nın kokusu ve görüntüsü, dayanılmaz güzelliktedir. Yılda sadece bir defa ürün veren Isparta gülleri, Mayıs ayında tomurcuklanmaya başlar, Haziran ayının ortalarında ise hasadın tamamlanması gerekir. gülsha, üretim sürecinde en kaliteli Isparta güllerini işleme alır. Güller özel hasır çuvallarla toplanır ve damıtılma işleminin yapılacağı fabrikaya götürülür. Fabrikaya ulaştıktan sonraki altı saat içinde damıtma işlemi başlar. Su ısınıp buharlaşmaya başladığında güllerden öz su ve öz yağ elde edilmeye başlanır. Damıtma işlemi 1 ile 1,5 saat arasında son bulur. Üretimden geriye kalan yapraklar ve posa çöpe atılmaz ve toprak için gübre olarak kullanılır.

1965 yılından beri gül üreten ve Isparta’nın en eski gül üreticilerinden olan Gürkan ailesi, dünyanın çeşitli ülkelerindeki kozmetik ve parfüm firmalarına ham madde temin ediyor. Ailenin 3. kuşak temsilcisi Gülşah Gürkan, gülün benzersiz faydaları hakkında edindiği tecrübeden faydalanarak gülsha markasını oluşturuyor. Gülşah Gürkan, önde gelen Fransız cilt bakım uzmanlarıyla sürdürdüğü yoğun çalışmalar sonucunda, piyasaya doğal ve etkili bir cilt bakım serisi sunuyor. gülsha, gerçek gül özlerini kullanarak hazırladığı ürünleriyle, başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok yerinde Isparta gülünün mucizevi özelliklerini tanıtıyor.

gülsha, cilt bakım serisinde yer alan gülsha Sakinleştirici Tam Gül Misel Suyu, gülsha Arındırıcı Gül Tozu, gülsha Tam Gülsuyu, gülsha Eşsiz Gül İksiri ve gülsha Gece Gül İksiri’yle cildi arındırıyor, tazeliyor ve yeniliyor. gülsha ürünleri paraben, alkol, SLS, mineral yağ, renklendirici ve parfüm içermiyor. Dermatolojik olarak test edilen ürünler, tüm cilt tiplerine uygundur.

gülsha Sakinleştirici Tam Gül Misel Suyu ve gülsha Arındırıcı Gül Tozu Cildi derinlemesine arındırır ve canlandırır

Gülsha Sakinleştirici Tam Gül Misel Suyu, cildi temizler, makyaj ve kirden arındırır. Rosa Damascena güllerinden damıtılan gülsuyu içerir. Tamamen doğal olduğu için cildin pH dengesini bozmadan temizler. Göz ve dudak bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Ciltte kaldığında tahriş etmez, bu nedenle durulamaya gerek kalmaz. Bir parça pamuk kullanarak kolayca cilde uygulanabilir.

gülsha Arındırıcı Gül Tozu, piyasadaki çoğu peeling ürününün aksine cildi tahriş etmez ve çizmez. Cildi, tıkanmış gözenekleri temizleyerek arındırır. İçerisindeki gülyağı nem verirken, pembe kil fazla yağı alır. gülsha Arındırıcı Gül Tozu ayrıca ciltteki lekeleri azaltmaya yardımcı olur. Böylece akne oluşumunu en aza indirger ve sülfat içermediğinden pH dengesini bozmaz. Erken yaşta cilt bakımına başlamak için en doğal ürünlerden biridir.

gülsha Arındırıcı Gül Tozu’nu tüm vücutta peeling için kullanabilirsiniz. Biraz gülyağı veya gülsuyu ekleyerek elinizin içinde ıslatıp, masaj yaparak uygulayın. İyice ovalarsanız tüm ölü deriden kurtulmuş olursunuz. Uygulama sonrası 5 dakika daha bekletip, soğuk suyla durulayın. Göz çevresinde kullanmaktan kaçının. Kullanımdan sonra cildinizi gülsha Eşsiz Gül İksiri ile nemlendirebilirsiniz. Düzenli kullanımda cildinizde yarattığı parlaklığı hissedeceksiniz.
gülsha Tam Gül Suyu içerisindeki gülyağı kaybetmeden şişelenir
Yüzyıllardır birçok kadın, geçmişten gelen gerçek güzelliği; gülü, cilt bakım rutininde kullanıyor. Milattan önce yaşamış, güzelliğiyle tanınan Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra bile gülsuyu ve gül yaprakları kullanırdı…

gülsha Tam Gülsuyu, Rosa Damascena’dan elde edilir ve içerisindeki doğal yağı ayrıştırılmadan şişelenir, bu yüzden piyasadaki diğer ürünlerden bir adım öndedir. Hiçbir katkı maddesi veya parfüm içermez. Tüm cilt tipleri için uygunluğu test edilmiştir. Çok yönlü kullanım özelliği sayesinde etkili bir üründür. gülsha Tam Gülsuyu, cildi nemlendirir, temizler ve canlandırır. Cildin doğal yapısını ve pH dengesini bozmaz. Gözenek görünümünü azaltır. Her yaş için uygun olan gülsha Tam Gülsuyu, gönül rahatlığıyla saçlarda ve vücutta kullanılabilir. Ayrıca doğal ve eşsiz kokusu sayesinde parfüm olarak da kullanılabilir.

gülsha Eşsiz Gül İksiri ve gülsha Gece Gül İksiri, cildi yağlandırmadan nemlendirir
gülsha Eşsiz Gül İksiri, cilde kaybettiği nemi geri kazandırır. İçinde bulunan gülyağı, gözenekleri tıkamadan yoğun nem sağlar. gülsha, yalnızca 1 litre doğal gülyağı elde etmek için, ortalama 4000 kilo gül yaprağını işlemden geçirir. Piyasadaki diğer ürünlerin aksine yapay renklendirici veya parfüm kullanmaz.

Gülyağı doğal antioksidanlar barındırdığından cildin ışıltısını korumaya ve cildi onarmaya yardım eder. Yaşlanmayla oluşabilecek kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olur, cilde esneklik kazandırır. Ayrıca çok iyi bir koruma kalkanı oluşturur. Tüm yüze ve boyun bölgesine uygulanabileceği gibi, vücutta da kullanılabilir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Makyaj altına kullanabilir ve toniğe eklenerek yüze uygulanabilir. Göz çevresi kullanımına da uygundur.

gülsha Gece Gül İksiri, zamanla oluşabilecek kırışıkları ve sarkmaları önler, sıkı ve tazelenmiş bir cilt sağlar. Ayrıca yüz kontürünü şekillendirmeye yardımcı olur. İçinde barındırdığı yüksek kalite hyaluronik asitle harmanlanmış gülyağı sebebiyle gece kullanımı önerilir.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.gulsha.com.tr/urunler/tam-gul-suyu/ adresine bakabilirsiniz.

Sevgiler

Şafak


10 yorum:

 1. duyduğum bir marka ama kullanmak kısmet olmadı....

  YanıtlaSil
 2. Gül suyunun faydaları çok ama ben kokusuna dayanamadığım için kullanamıyorum:(

  YanıtlaSil
 3. Isparta'nın meşhur gülü.Ben de cildim için tonik niyetine kullanıyorum gül suyunu..

  YanıtlaSil
 4. Sizlerden ricam sinozuda tanıtmanız olacak çok sayıda kişi kullanıyor :) önerileriniz bizim için önemli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüzümde leke olmadığından leke kremlerini kullanmıyorum. Bu nedenle ürünü yorumlamam ve kullanmam doğru olmayacaktır. Güveniniz için çok teşekkür ederim
   Sevgiler

   Sil

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...